Twitter’da izin verilen 280 karakterlik sınır, yakında daha uzun içerik lehine ortadan kalkabilir. Sosyal ağdan yapılan resmi duyuruya göre, Notes adlı içerik ve resimli blog yazıları yazma işlevi 4 ülkede test ediliyor.

Threads’e bir alternatif

Twitter en son bir Tweet boyutunun genişletildiğini duyurduğunda, 2017’de izin verilen 140 karakteri iki katına çıkarmaktı. Bugün, maksimum 280 karakter olarak sabitlenen bu standart, Threads’e (veya kablolara) başvurması gereken kullanıcıları tatmin etmekten hala uzaktır. ) daha detaylı gönderiler yayınlamak için.

aynı kategoride

Akıllı telefondaki TikTok logosu.

TikTok, Avrupa tüketici koruma kurallarına uyuyor

Son zamanlarda şirket, Notes işlevini test ederek bu sınırlamayı aşmanın bir yolunu aradı. Notes, 2500 kelimeye kadar uzun formatlı bir içerik yazma aracıdır. Not yazıldıktan sonra yayınlanır ve tweet ile paylaşılır.

Nasıl çalışır ?

Notlar, birçok yazma ve düzenleme seçeneğini içeren tam teşekküllü bir özelliktir. Görüntüleri, GIF’leri ve videoları biçimlendirme ve ekleme ayarlarıyla blog gönderileri oluşturmanıza olanak tanır.

Notlar tweetlerden farklıdır. Yaz düğmesine erişim sağlayan sol taraftaki menüden Mesajlar seçeneğine katılarak etkinleştirilirler. başka bir düğme Doğrulamak daha sonra tweet’lerinizde veya özel mesajlarınızda paylaşmak için bağlantıyı almanızı sağlar. Diğer kullanıcılar, tweet düzenleyicideki URL bağlantısını kopyalayarak Notu retweetleyebilecekler. Twitter, Notların sayfanın üst kısmında bulunan bir etiketten düzenlenebilir olduğunu belirtir.

Twitter Notes, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık ve Gana’da test için kullanılabilir. Resmi sürüm için dağıtım programı şu anda henüz tanımlanmadı. Ancak kullanıcılar, özelliğin farklı olmasa da daha iyi bir deneyim sunmasını şimdiden bekleyebilirler.genel-16