Google, hükümetlerden kullanıcı verileri taleplerinde reform talep ediyor

Google uygulamalarında reform talep etti. hükümetler kullanıcı arayanlar kişisel bilgi ve ardından vatandaşlara karşı gag emirleri vermek.

“Hayatlarımız daha dijital hale gelmeye devam ederken, hükümetin kişisel bilgilere erişimini düzenleyen yasaların her ikisini de korumak için gelişmesi gerekiyor. kamu güvenliği Google ve Alphabet Küresel İlişkiler Başkanı Kent Walker,” dedi.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, Google gibi sağlayıcıların kullanıcılara veri talepleri hakkında bilgi vermesini önlemek için emirler arıyor.

Bu sözde ifşa etmeme emirleri (NDO’lar) veya “gag emirleri” yaygın hale geldi.

“Kullanıcının soruşturmadan ve hatta yasal talebin kendisinden zaten haberdar olduğu durumlarda yayınlanan UUIM’ler gördük. Benzer şekilde, köklü itibarlı kuruluşların verileri için yasal talepleri kapsayan UUIM’lerin yayınlandığını gördük. Walker, örgütü bilgilendirmenin zarar verme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Şirket ayrıca, bazı durumlarda süresiz olarak, soruşturmanın ötesinde yıllarca süren, başlangıçta haklı olabilecek bazı UUIM’ler gördü.

“Bu uygulamada reform yapma zamanı geldi, tıkaç emirleri verilmeden önce daha sağlam bir inceleme gerekiyor” dedi.

Amerika’nın Saklı İletişim Yasası, hükümetlerin sağlayıcılardan kullanıcıları hakkındaki bilgileri ifşa etme taleplerini yöneten kuralları belirler.

Bu kurallardan biri, hükümetin Google gibi sağlayıcıların kullanıcılara veri talepleri hakkında bilgi vermesini önlemek için emirler almasına izin verir.

Walker, “Başkan (Jerrold) Nadler ve Temsilci (Scott) Fitzgerald tarafından desteklenen ve Saklı İletişim Yasasında çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri yapacak olan NDO Adalet Yasası’nın iki taraflı Meclis geçişini takdir ediyoruz” dedi.

Bu reform, tıkaç emirlerinin yalnızca garanti edildiği durumlarda ve makul süreler boyunca verilmesini sağlayacaktır, diye ekledi.

Google, E-posta Gizliliği Yasası da dahil olmak üzere uzun süredir gözetim reformunu ve sağlayıcıların ulusal güvenlik talepleri konusunda daha açık olmalarını sağlayan mevzuatları desteklediğini söyledi.

Teknoloji devi, “Hükümetin veri talepleri için şeffaflık önemli bir denge ve kontrol unsurudur ve hem Meclis’i hem de Senatoyu dijital çağda Amerikalılar için bu pratik korumayı geliştirmeye çağırıyoruz” dedi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9