Apple, Apple Music Student planının fiyatını yine sessizce yükseltiyor, ancak bu sefer Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Krallık’ta.

Değişiklikler ilk olarak Twitter kullanıcıları (yeni sekmede açılır) Şu anda ayda 5,99 dolar olan Amerikan planındaki fiyat artışını kim fark etti? Kanada ve Birleşik Krallık mağazalarından geçerken, sırasıyla 5,99$ ve 5,99 £ olan aynı artışları göreceksiniz.

Fiyat artışının son birkaç gün içinde yapıldığı görülüyor. Bakmak için Wayback Makinesini kullanırsanız arşivlenmiş sayfalar (yeni sekmede açılır) 21 Haziran’dan itibaren Apple Music Store’da 4,99 ABD doları olan eski fiyatı göreceksiniz. Aynı şey Kanada ve İngiliz sayfaları için de geçerli.

Bu son hamle birdenbire olmadı. Diğer ülkeler de benzer fiyat artışları gördü. MacRumors’un bir raporuna göre (yeni sekmede açılır), diğer yerler arasında Avustralya, Filipinler, Suudi Arabistan, Hindistan ve İsrail sayılabilir. Ancak bu ülkelerde Apple, bazılarının paylaştığı e-postaları göndererek herkese haber vermek için zaman ayırdı. heyecan (yeni sekmede açılır).

Diğer planlara gelince, her şey aynı görünüyor. Örneğin, Apple Music Bireysel planı ABD’de hala ayda 9,99 ABD dolarıdır. Aynısı Aile ve Ses planları için de söylenebilir, bu nedenle neden yalnızca Öğrenci planının fiyat artışını aldığı açık değildir.

Apple henüz resmi bir açıklama yapmadı veya kararını açıklayan bir e-posta göndermedi. Şirkete, değişikliği açıklayıp açıklamayacağını sorduk ve belki daha fazla ülkenin aynı fiyat artışını alıp alamayacağını açıkladık. Ne yazık ki, Apple temsilcileri bize asla geri dönmedi.

Analiz: Daha iyi fırsatlar için avlanma

Bu fiyat artışıyla öğrenciler, akış hizmetleriyle daha iyi fırsatlar aramaya başlayabilir. Örneğin, Spotify’ın Premium Öğrenci planı (yeni sekmede açılır) şu anda oldukça iyi görünüyor. 4,99 $ karşılığında öğrenciler Spotify Premium’a erişim ve ayrıca Hulu ve Showtime’a ikili abonelik elde eder.

Apple Music’in Uzamsal Ses özelliği sayesinde daha iyi ses çıkaran müziğe sahip olduğu kabul edilirken, Spotify hala kayıpsız ses başlatmadı. Ancak Spotify’da müzikten daha fazlası var. Son aylarda, platform aşağıdakilere desteği daha da artırdı: podcast’ler ve getirmek için çalıştığını açıkladı sesli kitaplar. Apple, podcast yaratıcılarını kazanmaya çalışıyor, ancak insanları daha pahalı Öğrenci planında tutmaya yeterli olup olmayacağı bilinmiyor. Spotify veya Apple Music’in daha iyi olup olmadığını bilmekle ilgileniyorsanız, TechRadar kısa süre önce iki hizmet kafa kafaya.

genel-6