İşte her gün duymadığınız bir şey. ABD taşıyıcıları, abonelerinin isteklerini (zaman zaman) gerçekten dinleyebilir ve planlarını buna göre değiştirebilir. En az bir taşıyıcı, yani hiçbir zaman sektördeki rakipleri kadar esnek olmamıştı.

Bu, oldukça önemsiz sayıda kullanıcıyı etkileyecek önemsiz bir değişiklik gibi görünse de, Reddit, Twitter ve diğer bu tür çevrimiçi iletişim kanalları hemen olumsuz tepkilerle dolup taştı.

En azından, T-Mo’nun insanların sorunlarına ve tercihlerine yönelik bir mobil şebeke operatörü olarak imajı ciddi şekilde tehdit edildi, bu yüzden değişikliği görmek tam olarak şok edici değil… tekrar değişti.

Eğer JUMP! 1.0 özelliği hesabınızda hala aktif, Ekim’den sonra bile tutmakta özgürsünüz veya dilerseniz istediğiniz zaman 2.0 programına “yükseltebilirsiniz”. Konsept olarak oldukça benzer olmakla birlikte, ikisi (en azından bazıları için) çok önemli bir ayrıntı açısından farklılık gösterir.

JUMP ile! 1.0 ile, cihazınızı yılda iki defaya kadar kolayca yükseltebilirsiniz, oysa JUMP! 2.0 teknik olarak sınırsız yükseltme sunar… ancak her telefonun maliyetinin yüzde 50’sini karşıladıktan sonra daha yeni bir modele geçmek istersiniz.

Birçok insan için bu yüzde 50 gereklilik sınırsız JUMP! 2.0, 1.0’a kıyasla bir sürüm düşürme programı uygular ve bu grubun bir parçasıysanız, özelliği eskisi gibi kullanmaya devam edebileceğinizi duymaktan memnun olacaksınız.

Daha da iyisi, geçişi kolaylaştırmak için Nisan ayında sunulan bu ücretsiz ek yükseltme hiçbir yere gitmiyor ve son 12 takvim ayında iki standart yükseltmenizi almış olsanız bile 6 Ekim’e kadar talep edilebilir. Bu oldukça büyük bir adım müşteri hizmetleri açısından!telefon-1