Overwatch 2’nin beta sürümü, bu sonbaharda, yeni içerik arayan oyuncuları heyecanlandıran, oynaması ücretsiz tam bir lansmandan önce bu sonbaharda çıkıyor, ancak geçişle ilgili bazı sorular var. Canlı bir hizmet oyunu olan Overwatch, her türlü farklı para birimi ve koleksiyon sunuyor, peki bunlar aktarılacak mı? Peki ya ganimet kutuları? Overwatch 2 bunları içermeyecek, peki zıpladığınızda ganimet kutularınıza ne olacak?

Yakın tarihli bir Reddit AMA’sında, Blizzard konuya biraz ışık tuttu. Tüm Overwatch 1 para birimleriniz (Krediler, OWL jetonları, rekabetçi puanlar) gerçekten aktarılacak, ancak önceden uyarılmalıdır, kullanımları muhtemelen oldukça sınırlı olacaktır. Blizzard, Overwatch 2 için yeni bir sanal para biriminin tanıtılacağını ve bazı şeylerin yalnızca onlarla satın alınabileceğini iddia ediyor. Yağma kutularına gelince, atlamayı yaptığınızda, tüm yağma kutuları otomatik olarak açılır, böylece hiçbir şey kaybetmezsiniz.

World of Warcraft: Dragonflight Ön Siparişleri Artık Açık, 2022 İçin Genişletme Planlanıyor

Overwatch 2 Ekim ayında yayınlanmadan önce tüm bu konular hakkında daha ayrıntılı bir açıklama paylaşacağız. Şimdi size hızlı bir cevap vermek için, mevcut para birimleri (krediler, OWL jetonları ve rekabetçi puanlar) sizinle birlikte Overwatch 2’ye gelecek. Ganimet kutularını Overwatch 2’ye geçirmiyoruz ve lansmandan önce, açılmamış herhangi bir yağma kutusu gelecek. tüm içeriği doğrudan alan hesabınızla otomatik olarak açılır. OW1 kredileri sizinle OW2’ye gelir, ancak yeni sanal para birimimiz ana para birimi olacak ve OW2’de bu OW1 kredileriyle satın alınamayacak şeyler olacak.

Evet, çeşitli Overwatch para birimlerinizin Overwatch 2’de çok değerli olacağı fikrine fazla takılmayın. Tahminimce en iyi şeylerin çoğu yalnızca Blizzard’ın yeni fantezi sanal para birimine sahip olanlar için geçerli olacaktır, çünkü bu sadece bu işler nasıl gidiyor.

Activision Blizzard, California Adil İstihdam ve Konut Departmanı (DFEH) tarafından Call of Duty yayıncısında cinsiyete dayalı yaygın ayrımcılık ve cinsel taciz iddiasıyla açılan bir davanın hemen ardından bir dizi dava ve diğer yasal işlemlerle karşı karşıya kaldı. Bu ortaya çıkan hikaye hakkında daha fazla ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

Overwatch 2 PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve Nintendo Switch için 4 Ekim’de çıkıyor. Oyunun betası 16 Haziran’da başlıyor.genel-17