20. yıl dönümü için Google Haberler yeni bir görünüme kavuşacak. 22 Haziran Çarşamba günü açıklanan haber bölümünün görünümündeki değişiklik, esas olarak, sayfanın en üstüne taşınacak olan yerel konular için seçim sekmelerinin organizasyonu ile ilgilidir. Tema özelleştirme ve doğrulama gibi diğer ayarlar da yeni sayfaya, iletişim Google’dan.

Okur gibi görünen bir ana sayfa

Google Haberler kullanıcıları, sitenin yeni sunumu ile haberlere farklı bir şekilde yaklaşacak. Eski versiyondan farklı olarak içerik daha ergonomik. Bunu sağlamak için Google, yerel haberlerin ve diğer bölümlerin konumlarını değiştirerek sayfanın en üstüne taşıdı. Bu, ana pencerede yer açar ve daha fazla haberin keşfedilmesini sağlar.

aynı kategoride

Sanal gerçeklik kulaklığı olan kişi.

Meta veri depolarının birlikte çalışabilirliği için büyük bir anlaşma

Google Haberler’in yeniden tasarımı, büyük, önemli konulara öncelik verme ihtiyaçlarıyla uyumludur. Diğer şeylerin yanı sıra, yeni görünüm okuyucuların ilgisini çekebilecek haberleri bulmayı kolaylaştırıyor. Daha alakalı haberlere erişmek için temaları özelleştirmek ve filtreler eklemek mümkündür.

google haber sayfasıgoogle haber sayfası

Google Haberler’in yeni yüzü. Resim: Google

Güvenli ve doğrulanabilir bilgi

Bilginin güvenilirliği, Google Haberler’in ana hedeflerinden biridir. ” Google Haberler vizyonumuz, yerel haberlere erişimi güçlendirmeye, çok çeşitli kaynaklara erişim sağlamaya ve açık web’i korurken yanlış bilgilerle mücadele etmeye odaklanmıştır. », Şirketin basın açıklamasını açıklar.

Yeni “Gerçek Kontrolü” bölümü, bir haberle ilgili bilgi kaynağını ve uzmanların görüşlerini kontrol etmeyi amaçlıyor. ” Bu eklenen bağlamla, kaynağı doğrulamak ve başkalarının bir konu hakkında ne söylediğini görmek için uzman tavsiyelerini takip edebilir, bu da hangi siteleri ziyaret etmek isteyebileceğiniz ve hangi sonuçları alacağınız konusunda daha bilinçli kararlar vermenize yardımcı olur. Google diyor.genel-16