Son RPG oyununu bırakın, son oyun fragmanında saklanan birçok Starfield sırrı var. Bir oyuncu, tek bir çekimde saklanan çok hatıralı uzay peynirli sandviçi keşfetti, ancak bu yeni keşif çok daha az neşeli. Aslında, bu ürkütücü Starfield Paskalya yumurtası, Dead Space veya System Shock gibi bir korku oyunundan daha çok benziyor.

Oyun fragmanı, Starfield’da bulunan 1.000 gezegenden sadece bir avuç içeriyor, ancak oyundaki Neon adlı büyük şehirlerden birini gösteriyor – şatafatlı, Cyberpunk 2077 benzeri bir konum. Şehrin oyun vitrinindeki ilk atışında, oyuncular fark etti “Geliyorlar” diye uğursuz uyarısı olan bir havalandırma deliğinin yanında bazı grafitiler.

“Onların” kim olduğu konusunda yalnızca tahmin yürütebiliriz, ancak kulağa kesinlikle uğursuz geliyor ve Citadel Station’da veya USG Ishimura’da göreceğiniz bir şeye benziyor. Muhtemel bir suçlu, kilit açma sahnesinde bir beyaz tahtada klonlama deneyinin konusu olarak görünen ve o konumun başka yerlerinde metal duvarlarda rahatsız edici çizikler bulunan Starship Troopers benzeri dört ayaklı bir yaratıktır.

Yaratığın kendisi, fragmandaki 8:08 işareti civarında kısaca ortaya çıkıyor ve bu noktada Starfield, Doom’a daha çok benzemeye başlıyor.

Twitter kullanıcısı @0dah_Ladders’ın uğursuz grafiti nezaketine göz atabilirsiniz.

Korkunç şeyler, tamam. Skyrim ve Fallout’un zaman zaman ne kadar ürkütücü olabildiğini düşünürsek, Starfield’ın bazı uğursuz sırlar saklamasına hiç şaşırmıyoruz. Sonuçta, uzayda kimse çığlık attığını duyamaz.

Aynı derecede korkunç bir şekilde, Starfield gemiden gezegene kesintisiz uzay yolculuğunu kaçırıyor, bu benim biraz üzüldüğüm bir şey – gerçi muhtemelen tüyler ürpertici klon yaratıklardan aceleyle kaçarken bunun üstesinden geleceğim.oyun-2