Apple, iPhone’larında iki SIM kullanan kişiler için iOS 16’ya bir mesaj filtresi ekliyor. Yeni özellik, bir kullanıcı tarafından alınan mesajları SMS veya iMessage’ın geldiği SIM’e bağlı olarak iki farklı kategoride filtreleyecek. Teknoloji devinin ayrıca iOS 16’daki iMessage için düzenleme özelliğini geliştirmeye çalıştığı bildiriliyor. Düzenleme özelliği önceki iOS sürümlerinde bulunmadığından, bir mesajda yapılan değişiklikler iOS 15 veya daha eski sürümleri çalıştıran kullanıcılar tarafından görülemiyordu.

iPhone üreticisi Apple, çift SIM’li iPhone’larda kullanıcılar tarafından alınan mesajlar için yeni bir filtre ekliyor. Bu filtre, şu anda ikinci beta aşamasında olan yeni iOS 16 işletim sisteminin bir parçasıdır. Apple’a göre sürüm notları Beta 2 iOS 16, “Mesajlar artık çift SIM iPhone’lu müşterilerin mesajlarını SIM’lerine göre filtreleme özelliğini destekliyor.” Yeni özellik hem iMessages hem de SMS servisleri için geçerli olacak ve mesajları, mesajın geldiği SIM’e göre filtreleyecek.

göre bildiri Apple, 9To5Mac’ten, iOS 16 için iMessage’daki metin düzenleme özelliğini de düzeltmeye çalışıyor. Şu anda, düzenleme özelliği geriye dönük uyumlu değildir ve bu nedenle, düzenlenen mesajlar, işletim sisteminin iOS 15 veya daha eski sürümlerini çalıştıran kullanıcılar tarafından görülmez. sistem.

Apple’ın, düzenlenen mesajları görüntülemenin bir yolunu bulduğu bildiriliyor. Bu düzenlenmiş mesajlar artık iOS’un eski sürümlerini çalıştıran iPhone’larda “Şunun için düzenlendi” etiketiyle görünüyor. Her ne kadar önceki mesajın yerini almasa da, düzenlenmiş versiyonun hiç görünmemesinden daha iyidir. Raporda, ne yazık ki Apple’ın iOS 16’daki gönderilmemiş mesajlar özelliğini iOS’un eski sürümleriyle başarılı bir şekilde entegre etmenin bir yolunu henüz bulamadığını ekledi.

WWDC 2022 açılış konuşması sırasında Apple, yeni iOS 16 işletim sistemini tanıttı. Son zamanlarda, Apple’ın iOS 16’daki İşlemler ve Promosyonlar içindeki 12 alt kategorideki mesajlar için filtre uzantısı da sunacağı bildiriliyor.
genel-8