Twitter, bir satıcının Twitter profil sayfasını, sattıkları ürünlere doğrudan bağlantılarla güncel tutacak bir entegrasyon konusunda Shopify ile ortaklık kuruyor. yükleyen Shopify kullanıcıları Twitter’ın yeni eklentisi Twitter hesaplarını Shopify ile bağlayabilir ve ardından platformun Mağaza Modülü ile Twitter’da bir mağaza oluşturmaya başlayabilir.

Yeni eklenti, bir satıcının ürünlerini Shopify’dan otomatik olarak Twitter’a yükler ve bu ürünler daha sonra Twitter profilinde bir karuselde görünür. Kullanıcılar, 50 adede kadar ürünü görüntülemek için atlı karıncaya göz atabilir veya genişletebilir; bir ürün seçmek, kullanıcıları satın alma için satıcının web sitesine yönlendirir.

Shopify ile entegrasyon, satıcıların ürünleri Twitter ile senkronize etmesine olanak tanır.
Resim: Twitter

Mağaza sahipleri, Shopify ürün envanterlerini Twitter ile senkronize etmek için Twitter eklentisini de kullanabilir. Bu, satıcıların ürünlerinin ayrıntılarında değişiklik yaparken veya ürünler stoklara girip çıktıkça her bir ürünü ayrı ayrı güncelleme ihtiyacını ortadan kaldırmalıdır.

Shopify ile ortaklığa ek olarak Twitter, satıcıların ürünlerini profillerinde sergilemelerine olanak tanıyan Twitter Mağazaları ve Shop Spotlight’ın beta sürümünü ABD’deki tüm markalara genişlettiğini duyurdu. Şimdiye kadar, özellikler yalnızca belirli bir satıcı grubu tarafından kullanılabiliyordu.

Süre Twitter, 2015 yılında Shopify ile “şimdi satın al” butonları üzerinde ortaklık kurdu bu tweet’lerde göründü, gerçekten havalanmadı — Twitter, 2017’de özelliği kullanımdan kaldırdı. Ancak Twitter, satıcılar için ve reklam temelli olmayan gelir elde etmek isteyen yeni bir sahiple birlikte özel araçları aktif olarak kullanıma sunmaya devam ettikçe, Shopify entegrasyonu daha anlamlı olmaya başlıyor.

Bu ayın başlarında Twitter, iOS’ta satıcıların yaklaşan ürünleri indirime girmeden önce hatırlatıcılarla bilgilendirmelerini sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Ve tıpkı Amazon, eBay, Pinterest gibi, Facebook, Instagramve TikTok, Twitter da canlı alışveriş özelliklerini deniyor.genel-2