Binance US, önümüzdeki günlerde tohum yatırımlarının devamı için birkaç milyon daha fazla fon sağlamayı hedefliyor. Küresel kripto borsasının ABD odaklı yan kuruluşu, yaklaşık 50 milyon dolar (kabaca 390 rupi) toplamayı bekliyor. Eylül 2019’da piyasaya sürülen Binance US, şu anda yaklaşık 4,5 milyar dolarlık (kabaca 35.168 crore Rs.) bir piyasa değerinde duruyor. Şu anda meşruiyet doğrulaması için ABD hükümetinin tarayıcısı altında.

Binance US, yaklaşmakta olan bu yatırım turuyla ilgili ayrıntılı ayrıntıları açıklamasa da CEO’su Brian Shroder medyaya bu konuda bir ipucu verdi.

Geçen hafta, Shroder söyledi Protokol Bu bağış toplama tarihlerinin yakında açıklanacağını ve Binance ABD’nin “güçlü bir konumdan” korkulan “kripto kışı” zamanlarına girdiğini göreceğini söyledi.

‘Kripto kışı’ terimi, piyasanın o kadar düştüğünü ve varlıkların potansiyel değerlerine geri dönmesinin uzun zaman aldığını ifade eder. göre Forbes Bu terim muhtemelen ilk olarak 2018’de Bitcoin’in piyasa değerinin yarısından fazlasını kaybettiği ve diğer altcoinlerin de keskin düşüşler gördüğü zaman kullanıldı.

Bu noktada, Bybit, Coinbase, BlockFi ve Cryptocom gibi kripto borsaları işi verimli ve ayakta tutmak için çalışanlarını işten çıkarıyor – Binance US görünüşe göre farklı bir yaklaşım benimsiyor.

Shroder, çalışanlarından ‘gürültüyü görmezden gelmelerini’ ve çalışmaya devam etmelerini istedi.

“Temel olarak sadece bizim için her şeyin yolunda olduğunu değil, aynı zamanda kripto kışına güçlü bir konumdan girdiğimizi belirtmek istedim. Binance ABD başkanı Protokol röportajı sırasında yaptığı açıklamada, bu kripto kışından daha güçlü bir konumda çıkmadığımız hiçbir dünya yok, buna tamamen kaynaklarla girmek ve büyümek için yaptığımız tüm şeyler göz önüne alındığında, ”dedi.

Bu ayın başlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance ABD’nin ana kuruluşu Binance Global ile ilişkili entegre veya ayrı bir varlık olup olmadığını görmek için bir soruşturma başlattı.

Mayıs ayında Binance US, Krishna Juvvadi’yi başkan yardımcısı ve hukuk ekibinin başı olarak görevlendirdi. Hindistan kökenli yetkili, daha önce ABD Adalet Bakanlığı’nda (DoJ) bir dava avukatı ve Uber’de küresel uyum operasyonları başkanı olarak görev yaptı.

Devam eden kripto düşüşüne rağmen, birkaç endüstri oyuncusu operasyonlarını artırmak ve genişletmek için sermaye artırmayı başardı. Şu anda, bu yıl Mart ayı civarında 2 trilyon doların üzerinde (kabaca 15,610,304 rupi) duran kripto sektörünün piyasa değeri, şu anda 904 milyar dolarda (kabaca 90,483 rupi) duruyor. CoinMarketCap.

Bu ay, Endonezya kripto para borsası Pintu, B Serisi fonlama turunda 113 milyon dolar (kabaca 878 crore) topladı. Intudo Ventures, Pantera Capital ve Northstar Group, önceki yatırımcı Lightspeed Venture Partners’ın da tura katılmasıyla birlikte finansman turuna katıldı.

Mayıs ayında, KuCoin kripto borsası, B Serisi öncesi bir finansman turunda 150 milyon dolarlık (kabaca 1.158 crore) yeni sermaye topladı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8