Google, Telefon Ekranları için Android Auto uygulamasını (telefonda Android Auto) tamamen durdurdu.Haziran ayının başlarında Google, kullanıcılara uygulamanın yakında çalışmayı durduracağını bildirmeye başladı. Ve şimdi, o gün geldi.

Android Auto platformunun ilk kez 2015 yılında piyasaya sürüldüğünü hatırlayın, Android Auto hem uyumlu araçlarda hem de akıllı telefon ekranında kullanılabilecek bir sürümde mevcuttu. Yıllar sonra Google bunu bırakmaya karar verdi.

Android 12’den itibaren, Telefon Ekranları için Android Auto uygulaması kurulum için mevcut değildir ve bir şekilde kurulursa düzgün çalışmayacaktır. Google aslında bu özelliği daha yeni cihazlar için devre dışı bıraktı, ancak o sırada platformun eski sürümleri için sakladı. Şimdi aynı şey Android 11 ve Android’in daha eski sürümlerinde oluyor.

Android Auto yalnızca otomobiller içindir: Google sonunda akıllı telefonlar için Android Auto'yu devre dışı bırakır

Bu haftanın başından bu yana, Android Auto for Phone Screens uygulaması, Android 11 ve önceki kullanıcılar için çalışmayı tamamen durdurdu. Uygulama hala yüklü, ancak başlatıldığında hemen Android Auto ayarlar sayfasına yönlendiriliyor ve burada platformun artık yalnızca “araba ekranları için” kullanılabildiği yazıyor.

Alternatif olarak Google, daha modern bir Google Asistan sürüş modu sunar.genel-22