Netflix'in Squid Game reality show teaserından bir sahne.

muhtemelen en çok müzik kulağı olmayan denemek para yatırma şimdiye kadarki en çılgınca başarılı televizyon programında üretilmişNetflix bir dizide yarışmacıları seçme sürecinde. canlı aksiyon gerçeklik şovu dayalı Kalamar Oyunu. başlıklı Kalamar Oyunu: Meydan Okuma, şov 4,56 milyon $ için yarışan 456 oyuncuya sahip olacak ve bu da onu realite televizyonunda şimdiye kadarki en büyük yarışmacı havuzu ve ödül potu yapacak. Referans için, Hayatta kalan, 42 sezon süren ve 662 bölümden oluşan dizinin 2000 yılından bu yana 626 katılımcısı var.

tarafından düzenlenen bir panel aracılığıyla duyurulmuştur. hollywood muhabiri bu haftanın başlarında ve halka açık olarak onaylandı heyecan, Netflix ayrıca bir basın açıklamasında gösterinin 10 bölüm süreceğini ve yarışmacıların “orijinal gösteriden ilham alan bir dizi oyun boyunca yarışacaklarını” söyledi. Bu duyuru, yine ilk 28 günde 1,5 milyar saatin üzerinde izlenen, şimdiye kadarki en çok izlenen dizi olan Kore dramasının ikinci sezon duyurusunun ardından geldi.

Bu duyurunun ironisi, izleyen hiç kimsede kaybolmadı Kalamar OyunuBu, röntgenci nakit kapma rekabeti şovuna ve şansları kötü olan bireyleri hayatları pahasına para için rekabet etmeye teşvik edecek türde sistemlere açıkça karşı olan bir anlatıdır. Netflix’in eğlence için insanları öldüreceğinden şüpheliyim, ancak bu şovu, Netflix’in değerlerine tamamen zıt olmaktan başka bir şey olarak döndürmenin bir yolu yok. Kalamar Oyunu. (unutmayalım ne zaman BayBeastYouTuber, birkaç yıl önce aynı şeyi yaptı ve ayrıca noktayı kaçırdı.)

İnsanları eğlence için cinayet işlemeye teşvik eden bir şovun hangi kısmı Netflix’in realite şovu formatı aracılığıyla taklit etmeye çalıştığı bir şey gibi geliyor? Bu duyuru, sanatın içeriğe indirgendiği ve IP’nin herhangi bir hikaye anlatmak yerine sadece para kazanmak için var olduğu korkunç, umursamaz bir zaman çizelgesinin somutlaşmışı gibi geliyor. Başka bir Netflix şovu olsaydı, komik olabilirdi (bir Siyah ayna gerçeklik şovu veya bir Yabancı Şeyler D&D gerçek oyun, neden olmasın?), ama Amerikan kapitalistlerinin bu gösteriyi alıp, onu sömürücü kurumsal eğlence kapitalizmini vurgulayan ve kutlayan bir şeye dönüştürmesinde sinsidir.

Basın açıklamasına göre, Meydan okumak “Studio Lambert (Daire) ve Bahçe (A&E’de 24 Saat), ITV Studios’un bir parçası ve İngiltere’de çekilecek. ” Oyuncu seçimi başvuruları açık olabilir, ancak kimseyi teklif vermeye teşvik etmeyeceğim. Her ihtimale karşı.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.

genel-7