Sosyal Medya Profillerinizi Temizleme Zamanı başlıklı makale için resim

Sosyal medya beslemelerinde gezinmek için çok zaman harcayabilirsiniz, ancak kendi durumunuzu kontrol ettiniz mi? son zamanlarda profil sayfaları? Twitter’dan Slack’e kadar, bu profiller dünyanın geri kalanına (veya ofise) sizin hakkınızda bilgi verir ve tutarlı, güncel olmaları ve sizi en iyi şekilde göstermeleri önemlidir.

Burada, büyük sosyal ağların çoğunda profillerinizi güncellemek için gereken adımlarda size yol göstereceğiz ve mevcut seçenekler konusunda size rehberlik edeceğiz – bazılarının farkında olmayabilirsiniz. Web arayüzlerine odaklanacağız, daha büyük bir ekranda çalışmak için daha fazla alanın olduğu, ancak bu seçenekler mobil cihazlarda da kullanılabilir. Beğendiğiniz bir vesikalık fotoğraf çekin ve başlayalım.

Twitter’da Profil Ayarları Nasıl Değiştirilir

Twitter Profili Ekran Görüntüsü

Ekran görüntüsü: heyecan

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra heyecansoldaki profil düğmesine tıklayın (küçük figür silüeti), ardından Profili Düzenle. Twitter profillerinde görseller çok önemlidir: Hem dairesel avatar resmine (önerilen boyutlar 400 x 400 piksel) hem de daha büyük başlık resmine (önerilen boyutlar 1500 x 500 pi) sahipsiniz.xels) burada düşünmek için.

O zaman üzerinde çalışabileceğiniz çok sayıda metin alanınız var: İsim, biyo, Konum, İnternet sitesi (kendini tanıtmak için kullanışlıdır) ve Doğum günü. Doğum tarihinizin kimlik hırsızları tarafından kullanılabileceğini unutmayın, bu nedenle onu dahil etmeyi dikkatlice düşünün ve onunla birlikte gelen görünürlük ayarlarından yararlanın; bunu, yalnızca takip ettiğiniz kişilerin profilinizde görebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz. , örneğin.

Tweetlerinizin başında yer alan sabitlenmiş tweetinizi de unutmayın. Web’deki herhangi bir tweet’inizin yanındaki üç noktayı tıklayın, ardından Profilinize sabitleyin Tweet’i listenin en üstüne sabitlemek için. Tanıtacak bir işiniz veya insanları yönlendirmek istediğiniz başka bir sayfanız varsa, o zaman bu, bunun için yararlı bir yoldur.

Instagram’da Profil Ayarları Nasıl Değiştirilir

Instagram profil resmi ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü: Instagram

İnsanlar kullanır Instagram Tabii ki kişiselden profesyonele her türlü nedenden dolayı ve bunu akılda tutarak, profiller ekleyebileceğiniz bilgiler açısından oldukça esnek olabilir. Web sitesinden profil resminize (sağ üstte) tıklayın ve ardından Profil ve Profili Düzenle.

Adınız ve profil fotoğrafınız en üstte var, ancak siz de isteyebilirsiniz. Web Sitesi ve Biyo bağlantıları ile ilgilenin. İnsanları başka bir yere yönlendirmek ve onlara kendiniz hakkında istediğiniz kadar çok veya az şey söylemek için bir şansınız..

Instagram ayrıca size şu seçeneği sunar: kaydetmek profilinize, sizin tarafınızdan belirlenen kategori etiketleri altında göründükleri belirli hikayeler. Bunun web yerine mobil uygulamadan yapılması gerekir: Profil sayfanızdan, Yeni Bir hikaye seçmek, bir kategori oluşturmak ve onun için bir kapak resmi seçmek için Öne Çıkanlar başlığının altındaki düğmesine basın.

Facebook’ta Profil Ayarları Nasıl Değiştirilir

Bir Facebook Profili Ekran Görüntüsü

Ekran görüntüsü: Facebook

Facebook profil sayfanıza koyabilecekleriniz konusunda size en fazla seçeneği sunduğu için belki de ödülü kazanır: İsterseniz dünyaya hakkınızdaki her şeyi anlatabilirsiniz. Web arayüzünün sağ üst köşesindeki adınızı tıklayın ve ikisinden birini seçebilirsiniz. Kapak Fotoğrafını Düzenle (üstteki büyük fotoğrafı seçmek için) veya Profili Düzenle (diğer her şeyi yapılandırmak için).

Kapsanacak çok şey olmasına rağmen, burada her şey oldukça açıklayıcıdır. Kendinizi 101 karakterle tanımlayabileceğiniz bir biyografi ve iş ve eğitim geçmişinizi, yaşadığınız yerleri, ilişki durumunuzu ve daha fazlasını içeren bir Hakkında bölümüne sahip olursunuz. Hakkında bölümünde, tıklayabilirsiniz Seninle ilgili ayrıntılar ve daha sonra İsim telaffuz ekle insanların adınızı nasıl söyleyeceğini bildiğinden emin olmak için.

Bu ayrıntıların çoğunda hedef kitle seçimi açılır menüsüne dikkat edin, bu da onların kimlere görüneceğini belirlemenize olanak tanır (örneğin, en özel bilgilerinizi herkese açık hale getirmeyin). tıklarsanız Ekle bitişik, yanında Öne çıkan sonrasında Profili DüzenleFacebook’tan favori fotoğraflarınızı ve hikayelerinizi seçebilir ve bunları profilinize sabitleyebilirsiniz.

Slack’te Profil Ayarları Nasıl Değiştirilir

Slack profil resmi ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü: Gevşek

Dünyanın çeşitli yerlerinde, genellikle yüzlerce veya daha fazla sayıdaki insan ekiplerini bir arada tutan yapıştırıcı olmakla ne alakası var?Gevşek herkesin kim olduğunu bilmesi için sağlam bir profil sistemine ihtiyacı var. Kendinizinkini bulmak için web’deki herhangi bir Slack çalışma alanının sağ üst köşesindeki profil resminize tıklayın, ardından Profil ve Profili Düzenle.

Burada, Slack alanının bulunduğu şirketteki rolünüzü, bulunduğunuz saat dilimini (uluslararası iletişim için çok önemlidir), doğum tarihinizi ve kullandığınız zamirleri kapsayan bir dizi seçenek vardır. Bu Slack olduğundan, diğer kişilerin sizi tanımasını kolaylaştırmak için departmanınızı ve yöneticinizin adını da ekleyebilirsiniz.

Aşağıda, Slack profilinizden bağlantı kurabileceğiniz diğer sosyal medya profillerinin uzun bir listesi bulunmaktadır: Facebook, GitHub, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Twitter ve YouTube hepsi burada. Linklerin yanı sıra, Ayrıca, açıklama yolunda biraz daha fazlasını vermek için bağlanan ekran metnini de düzenleyebilirsiniz.

LinkedIn’de Profil Ayarları Nasıl Değiştirilir

LinkedIn Profil Ekran Görüntüsü

Ekran görüntüsü: LinkedIn

LinkedIn tamamen bağlantı kurmak ve ağ kurmakla ilgili ve profiliniz bunun büyük bir parçası – kısmen reklam, kısmen özgeçmiş, kısmen kartvizit. Web üzerinden platforma giriş yaptıktan sonra, Ben araç çubuğundaki düğmesine, ardından Profili Görüntüle Burada kullanabileceğiniz çok sayıda seçeneği görmek için.

Bu seçeneklerin her birini kapsayamayız, ancak temel iş ve eğitim geçmişine ek olarak bir profil resmi ve bir kapak resmi alırsınız. yeni başlayanlar için. Profiller bölümlere ayrılabilir ve bu bölümler sahip olduğunuz sertifikaları, başvurduğunuz patentleri, konuştuğunuz dilleri ve desteklediğiniz nedenleri içerebilir—tıklayın Profil bölümü ekle bunlardan herhangi birini eklemek için

LinkedIn profilinizi aşağı kaydırın ve becerilerinizi listeleyerek veya sizi işyerinde bu kadar değerli bir varlık yapan şey hakkında daha ayrıntılı bir özet yazarak, profilinizi doldurmanın yolları için gerçekten öneriler aldığınızı göreceksiniz. . Değişiklik yapmak için herhangi bir bölümün yanındaki kalem simgesini tıklayın.

Google’da Profil Ayarları Nasıl Değiştirilir

Bir Google profilinin ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü: Google

Google aslında böyle bir sosyal ağ değildir, ancak yine de çeşitli yerlerde görünen herkese açık bir profiliniz vardır: Google Dokümanlar’daki yorumlar, Google Haritalar’daki incelemeler, Gmail’deki e-postalar vb. Tüm bu yerlerde nasıl göründüğünüzü değiştirmek için şuraya gidin: Google hesap sayfanız ve kimlik bilgilerinizle oturum açın.

Tıklamak Kişisel bilgi, profil resminiz ve adınız gibi temel bilgileri değiştirebilirsiniz. Dikkat edin, eğer bir kafanız yoksa şşşÖzellikle sevdiğiniz için, Google, isterseniz çok çeşitli çizimler arasından seçim yapmanıza izin verir – bu, normdan biraz farklı bir şeydir.

Sayfanın ilerisinde, üzerine tıklayın Hakkımda’ya git ve kişilerinizin bir göz atması için daha fazla bilgi doldurabilirsiniz. Bu bilgiler, iş ve eğitim geçmişinizi, web üzerinde insanları yönlendirmek istediğiniz diğer yerlerin bağlantılarını (örneğin iş portföyünüz gibi) ve daha fazlasını içerebilir.

genel-7