Brezilya’nın en üst düzey futbol ligini 22 kez kazanan São Paulo FC, taraftarların kripto ile maç biletleri satın almalarına izin vermek için Meksika merkezli kripto para borsası Bitso ile bir araya geldi ve ülkede bunu yapan ilk futbol kulübü oldu. Bitso’da resmi sponsor ve ortak olarak yer alan kulüp, artık taraftarların Shiba Inu da dahil olmak üzere kripto para birimleri kullanarak takımlarının maçları için bilet satın almalarına izin veriyor. Bu arada Bitso, Ocak ayı başlarında platformunda Shiba Inu’ya destek verdiğini duyurdu.

Anlaşmanın duyurusuna dayanarak, São Paulo taraftarları, kulübün ana sahası olan Morumbi Stadyumu’ndaki maçları izlemek için bilet satın alabilirler. bitso. Bitso’nun tahmin ettiği başlıca kripto para birimleri listesi arasında Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Shiba inu (SHIB), Bitcoin cash (BCH), Ethereum (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin (LTC) ve sabitlenmiş beş sabit para yer alıyor. DAI dahil ABD dolarına.

Kripto ödeme programı şu anda yalnızca üyelik kartlarına sahip kayıtlı destekçiler için geçerlidir. Ancak kulüp ve borsa, yakın gelecekte ödeme seçeneklerini halka sunmaya çalışacak.

Bitso, taraftarların “kripto para birimleriyle” bilet satın almalarına izin vermenin “kulüple ortaklığımızın başlangıcından bu yana ana hedeflerimizden biri” olduğunu belirtirken, São Paulo FC bu hareketin takımın “yeniliğin ön saflarında” olduğunu kanıtladığını iddia etti. Brezilya futbol sahasında.

Kripto, bu yeni teknolojiyi kolları açık olarak benimseyen sporlardan biri olan futbol ile spor alanına agresif bir şekilde sızıyor ve dünya çapında birçok önde gelen spor kulübü kripto ve blok zinciri teknolojisini farklı şekillerde benimsiyor.

Bazı kulüpler, daha iyi hayran etkileşimleri için NFT koleksiyonları başlatmak için kripto şirketleriyle ortaklık kurarken, São Paulo FC gibi diğerleri bilet satışları için kripto ödemelerini kabul etmeye başladı. Lider borsa olan Crypto.com, 2022 Dünya Kupası’nın ilk resmi kripto sponsoru olmak için FIFA ile bir ortaklık anlaşması bile imzaladı. Ayrıca, küresel kripto borsası Bybit, Arjantin’in tüm milli futbol takımlarına sponsorluk anlaşması imzaladı. erkek milli takımı.


genel-8