Asus ROG Phone 5’in halefi 5 Temmuz’da sunulacak. En yeni Snapdragon SoC ve yenilenmiş bir tasarıma sahip ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’yu bekliyoruz. Son sızıntılar, gelişmiş kamera sensörleri için de umut veriyor.

  • ASUS, ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’nun lansmanını resmen duyurdu
  • Yaklaşan oyun amiral gemisi 5 Temmuz’da tanıtılacak
  • ROG Phone 6, ROG Phone 6 Pro, Snapdragon 8+ Gen 1 ile donatılabilir

Son zamanlarda Asus’un yaklaşmakta olan ROG Phone 6 serisinde işler oldukça sessiz. Asus’un yeni nesil oyun telefonlarının, Snapdragon 8 Gen 1’i atlayarak yakın zamanda duyurulan Snapdragon 8+ Gen 1’e sahip olması bekleniyor. Şirketin oyun telefonlarını besin zincirinin en üstüne yerleştirmek istediği göz önüne alındığında bu anlaşılabilir bir durum.

Asus ROG Phone 6 prototipi

Asus ROG Phone 6 tasarım değişiklikleri / © Twitter/u/equalleaks

Tabii ki Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti daha iyi performans sağlıyor. Ayrıca, cihazlar ayrıca geliştirilmiş bir soğutma sisteminden ve daha verimli enerji yönetiminden faydalanmalıdır. ROG Phone 6 ve Phone 6 Pro’nun pil ömrü de önceki modele kıyasla artabilir.

ROG Phone 6 serisinde daha büyük kamera çıkıntısı, ikincil ekran

ROG Phone 6, kamera söz konusu olduğunda da bir yükseltme alabilir. ROGPhone 6’nın sızdırılmış bir prototipi, arka tarafta daha geniş bir kamera modülünü gösteriyor. Bu, ya daha büyük bir kamera seti tanıtılacak – ya da belki ek bir sensör anlamına geliyor.

Asus ROG Phone 6, Rog Phone 6 Pro eskizleri

ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro, daha büyük ikincil ekranlar getirebilir. / © Twitter/u/equalleaks

Ayrıca, ROG Phone 6 Vanilla ve Pro modellerine ait olduğu iddia edilen bazı eskizler de tespit edildi. İki modelin arkalarının daha büyük ikincil ekranlara sahip olması dışında (özellikle daha pahalı modelde), önemli bir değişiklik yok.

Asus küresel çevrimiçi etkinliğine daha bir ay var. ROG Phone 6’nın hangi oyun özellikleri sizi özellikle heyecanlandırıyor? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.genel-27