Google Haritalar çalışanlarının bir grevi, yazılımın aylık milyarlarca kullanıcısı için hizmet kesintileriyle sonuçlanabilirdi.

Google Haritalar çalışanlarının bir grevi, yazılımın aylık milyarlarca kullanıcısı için hizmet kesintileriyle sonuçlanabilirdi.
Fotoğraf: OLIVIER DOULIERY (Getty Resimleri)

Müteahhitler Google başarıyla geri itti ofise dönüş yetki greve gitmekle tehdit ettikten sonra. Google Haritalar sözleşmeli çalışanları bir 90-gün uzatma şirket başlangıçta bir iade kararı verdikten sonra ofise geri dönmek ile 6 Haziran’da çalışıyor

bu Alfabe İşçileri Sendikası aldı heyecan haberleri paylaşmak için. Sendika, müteahhitlerin c ile ilgili “güvenli olmayan çalışma koşulları” konusunda endişeli olduğunu belirtti.ovid-19 ve sözleşmeli işçiler grevle tehdit ettikten sadece 3 saat sonra Google’dan uzatma aldı. Alfabe İşçileri Sendikası, Google’ın ana şirketi Alphabet Inc. tarafından istihdam edilen çalışanları temsil eder. Ne Google ne de Alfabe İşçileri Sendikası, iddia edilen güvenli olmayan çalışma koşullarına ilişkin yorum talebimize yanıt vermedi.

Alfabe İşçileri Sendikası dedi ki: var Google Haritalar’a katkıda bulunan 200’den fazla sözleşmeli çalışan ve onlar saatte 16 ila 28 dolar arasında herhangi bir yerde ödenir. Bu yükleniciler, Cognizant Technology Solutions tarafından istihdam ediliyor ve “trafik kesintileri hakkında güncel bilgiler sağlamaktan, doğal afetler sırasında izlenecek en güvenli rotaları belirlemekten ve Google Haritalar kullanıcıları için en son COVID test sitesi konumlarını eklemekten her şeyi yapıyor” diye tweet attı. . Grev tehdidi, saldırının %60’ından sonra geliyor. Müteahhitler dilekçe imzaladı Geçen ay, yüksek konut maliyetleri ve artan gaz fiyatlarının ortasında Washington Eyalet ofislerine geri dönmek için daha iyi bir politika için. New York Times, tam zamanlı Google çalışanlarının haftada üç gün ofise gelebileceğini ve Cognizant yüklenicilerinin aynı esnekliği aradıklarını bildirdi.

Google diyor ki bir milyar insan Google Haritalar’ı her ay kullanın; bu, temel katkıda bulunanlardan bazılarının işçi grevinin uygulamanın hizmeti için yıkıcı olabileceği anlamına gelir. Google değil tek büyük şirket, daha iyi çalışma koşulları için çalışanlar şampiyonu olarak bir emek hesabından geçiyor. tarafından işe alınan bir PR firması Tesla’nın iddiaya göre bir birlik için bir baskıyı izlemek Faceb’deki çalışanlar tarafından2017’de tamam, CEO Elon Musk bugün baltalayabileceğini açıkladı Şirketin işgücünün %10’u. Apple ofis çalışanları dilekçe verdi daha iyi işe dönüş politikası Mayıs ayında, çalışanlar Apple perakende mağazaları Atlanta ve Maryland Nisan ayında sendikalaşma çalışmalarına başladı. Son Ay, Amazon İşçi Sendikası Başkanı Chris Smalls, sendikasını bir toplantıda temsil etti. Senato Budget Komitesi duruşması Washington DC’de

genel-7