Star Wars: The Old Republic'ten bir Sith ordusu ve onların kırmızı ışın kılıçlarını gösteren bir kare.

resim: BioWare/EA/Lucasfilm

çoğu için Yıldız Savaşları’ Varoluş, izlediğimiz ve oynadığımız çeşitli kahramanlar, galaksiyi bir şekilde daha iyi bir yer haline getirmeye veya en azından evrende kendi yerlerini bulmaya çalışan iyi insanlardı. Daha büyük çatışmalar, kahramanlarımızı her zaman, bitmeyen bir savaş olsun, görünüşte aşılmaz olasılıklara karşı koydu. sihirli bir tarikatveya kıyamet silahlarına takıntılı adamlar ve klonlama. Serinin yaklaşmakta olan Disney+ serilerinden biri, Yardımcı, kötü Sith’i hikayesinin kahramanları yaparak büyük bir sarsıntı sunuyor.

ile konuşmak Vanity Fair onun için her şey hakkında kapak hikayesi Yıldız Savaşları, Yardımcı yaratıcı Leslye Headland, hedefleri hakkında uzun uzadıya konuştu. seri. Prequel Trilogy’den 100 yıl önce geçeceği onaylanan yeni seride (potansiyel olarak) başrol oynayacak. Amandla Stenberg döneminde Yüksek Cumhuriyet, şu anda birkaç kitap ve çizgi romanın büyük odak noktası. Headland için, bu nispeten kullanılmayan dönemin çekiciliği Yıldız Savaşları onu diziye çeken şey tarih.

“Yüksek Cumhuriyet birçok yönden çok altındır” dedi. DYüksek Cumhuriyet’i kurarken Jedi’lar ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlardı ve Cumhuriyet kendini daha büyük galaksiye hizmet etmek için Büyük İşler yaratmaya adamıştı. Ama göründüğü kadar huzurlu, Headland Sith’in iktidara yükselişinin bir yerden başlaması gerektiğini biliyordu ve onun gösterisi, Cumhuriyet’in gücündeki boşluklardan nasıl yararlandıklarını keşfedecek. “Yaklaşık bir yüzyıl sonra Palpatine gibi birinin yükselişine yol açabilecek neye göz yumuyoruz? Evet öyle 1 kötü adam, ama tüm hükümet sistemini tamamen baltalayan tek bir kötü adam George ile bitiremezsin [Lucas] hayalet tehdit her şey yolunda gidiyorsa durum.”

Headland’in gözünde, Yardımcı her şeyden önce bir gizemdir, bu sözde zirve döneminde gerçekten neler olup bittiğiyle ilgili gizemdir. Aynı zamanda, Disney 2012’de satın almadan önce franchise’a hakim olan Genişletilmiş Evren’in daha da fazla unsurunu getirme şansı. Yardımcı bundan daha fazlasını da işin içine katacak. Aynı yazıda, Kathleen Kennedy, Headland’in o eski kanonun ekranda daha önce keşfedilmemiş çeşitli “parçalarından” bir kısmını çizdiğini söyledi ve bu da uzun zamandır hayranları heyecanlandıracağından emin.

Yaklaşan dizi için birçok AB ilham kaynağı arasında, Headland için en büyük olanı 1991’dir. İmparatorluğun varisi Timothy Zahn tarafından. Lucasfilm’e bir dizi fikriyle yaklaşırken, yazdığını açıkça kabul etti. Yıldız Savaşları tanıttığı romandan ilham alan hayran kurgusu Büyük Amiral Atılan. Arkadaşlarıyla masa üstü RPG oynadıktan sonra, gidip OC’sini farklı senaryolarda yazardı. “Buna çok sert geldim’90’lar,” diye hatırladı, “ve sonra Klon savaşları animasyon dizisi. Zaman çizelgesini gerçekten iyi biliyordum.”

AB’nin hangi bölümlerinin dahil edileceğini göreceğiz, ancak yardımcı Headland’e çalışmak için bolca alan sağlar. Şovunu harika yapmak için baskı hissetse de, eski karakterlerle uğraştığı için onunla büyük miktarda özgürlük de hissediyor. saçma sapan olabilir bu franchise için. Headland güldü, “Luke Skywalker zaman çizelgesinde olmaya çalışmak için bana yeterli parayı ödeyemezsiniz,” dedi. “Bu belirli karakterlerde çok fazla ikonografi ve yoğunluk var. Sanırım daha çok hakkında pek bir şey bilmediğimiz bir zaman çizelgesi hakkında bir hikaye anlatıyorum. Biraz burada takılalım ve iyi adamlar olduğunda Star Wars’un nasıl göründüğüne bir bakalım. aslında sorumlu. Ne oluyor? Sonunda neye yol açtığını biliyoruz, o yüzden keşfedelim. Olanlara sokabileceğimiz delikler nelerdir?”

Yıldız Savaşları: Yardımcı 2023’te Disney+’a gelecek.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7