Xiaomi Pazartesi günü Alman kamera üreticisi Leica ile olan ilişkisini duyurdu. Xiaomi ve Leica tarafından ortaklaşa geliştirilen ilk görüntüleme amiral gemisi akıllı telefon, bu yıl Temmuz ayında resmi olarak tanıtılacak. Leica daha önce Huawei, Panasonic ve Sharp ile ortaklık kurmuştu. Daha önce, OnePlus ve Oppo, OnePlus 10 Pro ve Oppo Find X5 serisi akıllı telefonlar için İsveçli fotoğraf şirketi Hasselblad ile el ele vermişti. Leica markalı kameranın, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi 12 Ultra ile piyasaya çıkacağı söyleniyor. Akıllı telefon, geçen yılki Mi 11 Ultra’nın yerini alacak.

Xiaomi, bir basın açıklaması aracılığıyla, şirketin yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonu için kamera teknolojilerini birlikte geliştirmek için Leica ile uzun vadeli stratejik işbirliğini duyurdu. Leica markalı Xiaomi akıllı telefon bu yıl Temmuz ayında tanıtılacak. Xiaomi, her iki şirketin de mobil görüntüleme konusunda aynı fikirleri paylaştığını ve aşırı teknolojik atılımlar ve estetik arayışlar yoluyla mobil görüntüleme çağında optik performansı ve fotoğraf deneyimini sürekli olarak keşfetmeye istekli olduklarını belirtiyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun, derneğin Xiaomi’nin görüntüleme stratejisine güçlü bir destek sağlayacağını söyledi.

Optik tasarımdan estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar olan işbirliği sırasında, her iki tarafın yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görüntüleme tercihleri, benzeri görülmemiş bir derinlemesine çarpışma ve füzyon yaşadı” diye ekledi.

“İlk ortaklaşa geliştirilen görüntüleme amiral gemisi akıllı telefonun her iki şirketin öncü ilerlemesini görünür kıldığına inanıyoruz. Mobil fotoğrafçılık alanında tüketicilere olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği, sınırsız yaratıcılık sunacağız ve yeni bir mobil çağı başlatacağız. görüntüleme” dedi Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch.

Leica daha önce Sharp, Huawei ve Panasonic gibi oyuncularla ilişki kurmuştu.

Belirtildiği gibi, Leica ve Xiaomi’nin birlikte geliştirdiği kamera teknolojisine sahip yaklaşan amiral gemisi seviyesindeki akıllı telefonun, beklenen Xiaomi 12 Ultra olması bekleniyor. Geçmişteki söylentiler, yaklaşmakta olan akıllı telefonun Qualcomm’un en yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından desteklenebileceğini, 120W hızlı şarj ve 6,6 inç ekrana sahip olabileceğini, 4,860mAh pil ile çalışabileceğini ve muhtemelen bir Sony IMX989 sensörü içerebileceğini belirtti.

Ancak Çinli akıllı telefon şirketi, Xiaomi 12 Ultra ile ilgili herhangi bir ayrıntıyı henüz doğrulamadı.

Xiaomi’nin uzaydaki rakipleri OnePlus, Vivo ve Oppo da bilinen kamera üreticileriyle iş birliği yaptı. Oppo ve OnePlus daha önce Hasselblad ile el ele verirken, Vivo Zeiss ile ilişkilendirildi.
genel-8