AT&T müşterileri artık bulut akışlı bir sürümünü oynayabilir Kontrol Ultimate Sürümü Google’ın Stadia teknolojisinin beyaz etiketli sürümünü kullanan tarayıcılarında. AT&T faturalı planındaki müşteriler, şu adresi ziyaret ederek oyunu kontrol edebilirler: bu bağlantı bir bilgisayarda veya mobil cihazda ve atlamak için telefon numaralarını ve fatura posta kodunu girerek.

Kontrol AT&T’nin Google’ın Immersive Stream for Games markası altında sunduğu Stadia teknolojisini kullanarak sunduğu ikinci deneyim. İlki bir demoydu Batman: Arkham ŞövalyesiAT&T aboneleri için geçen yıl başlatılan, ancak bu yalnızca bir bilgisayarda çalışıyor. Ama AT&T’ler Kontrol teklif bir demo değil – tam oyun, şirket onayladı Sınır. Ve bu olduğundan Nihai Sürümbu, oyunun tüm lansman sonrası içeriğine erişeceğiniz anlamına gelir.

AT&T ayrıca bulut oyunları için potansiyel olarak daha büyük planlar yapıyor. bir gönderide hakkında Kontrol duyuruşirket diyor ki:

Bu nereye varabilir? Gelecekte, yayıncıların doğrudan bir arama sonucundan sınırlı süreli oynatma oturumları sunmak için 5G bağlantısı ve bulut akış teknolojisi kombinasyonunu kullanabileceğini hayal ediyoruz. Bu, oyunculara satın almadan önce deneme seçeneği sunar. Satın alma işleminde ilerlerlerse ilerlemeleri buluta kaydedilir, böylece indirilen sürümde kaldıkları yerden devam edebilirler.

AT&T gibi bu tür sesler, doğrudan buluttan yayınlanan oyunların demolarını deneyebileceğiniz kendi oyun mağazasını yapabilir ve oyunun tamamını satın almaya karar verirseniz, ilerlemeniz devam edecektir. Bu, AT&T’nin şu anda sahip olduğu bir şey değil. Ve bu en yeni fikir değil – PlayStation tarafından satın alınan bir bulut oyun şirketi olan Gaikai’nin benzer bir konuşması vardı – ancak AT&T’ye daha fazla ayrıntı paylaşıp paylaşamayacağını sorduk.genel-2