Rainbow Six Siege 7. Yıl, 2. Sezon: Vector Glare, mevcut hayranlar için heyecanlanacak çok şey içeriyor, ancak Siege’i bir süredir oynamamış veya oyunu henüz denememiş oyuncular için daha da heyecan verici olacağını düşünüyorum. . Şu anda oyuna geri dönmek için de ideal bir an – Siege’s Year 7, çok oyunculu taktik nişancı için kesin bir anlatım değişikliğidir ve operatörlerinin profesyonel sporcular değil, uzman askerler olması gerektiği gerçeğine merak uyandıracak şekilde yeniden odaklanır.

Y7S2 nihayet hayranların canını sıktığı atış poligonunu ekleyerek oyunculara farklı ataşmanların herhangi bir silahın geri tepmesini, hassasiyetini ve sesini nasıl etkilediğini test etme fırsatı sunuyor. Hatta bir ateşli silahın mermi desenini izleyen geleneksel bir hedef ile bir düşman operatörünün vücudundaki belirli noktaları vurmaya çalışırken bir silahın etkinliğini test eden bir uygulama mankeni arasında geçiş yapabilirsiniz.

Sens, Siege’e gelen ve Vector Glare’in başlangıcında oyuna katılan en son operatör.

Benim gibi biri için – bazen seanslar arasında aylar süren ve oyunda yapılan her ayarlamayı takip etmekte zorluk çeken bir Siege oyuncusu – atış poligonu bir nimettir. Siege artık 100’den fazla farklı ateşli silahı sallıyor, bu nedenle birinin diğerleriyle nasıl karşılaştırıldığını takip etmek zor olabilir. Atış poligonu ayrıca, becerilerimin hala keskin olduğundan emin olmak için maçtan önce birkaç deneme çekimi yapmanın harika bir yolu.

“Ayrıca, zaten oyunda olan içeriği sergilememizin bir yolu. [for existing players]”Siege oyun tasarımcısı Mathieu Lacombe bana söyledi. “Çok fazla silahımız var. Onları birbirinden nasıl ayırt ediyorsunuz? Atış poligonu bunu yapmanın harika bir yolu çünkü bazen bir tur oynarsınız ve sonra başka bir tur oynarsınız ve ‘Ah evet, bunun geri tepmesi, hissediyorum, ama düşünmüyorum’ diyorsunuz. O.’ Ancak bunları aynı 30 saniyede karşılaştırırsanız daha iyi kavrayacaksınız. ‘Ah evet. Bu çok tekmeliyor. Bu olmaz.'”

Yeni sezon ayrıca operatör kadrosunu bireysel kadrolara ayırıyor. Öncelikle, bu yeni özellik, Siege’in hikaye anlatımına yenilenen odağını yansıtıyor, operatörler arasında oluşan ittifakları sergiliyor ve yeni veya süresi geçmiş oyuncuların neden her oynanabilir karakterin birbiriyle iyi geçinmediği konusunda hız kazanmasını sağlıyor.

Siege yaratıcı yönetmeni Alexander Karpazis, “Bizim için bu, eski karakter kadromuza anlamlı şekillerde geri dönmeleri için daha fazla şans vermeye başlamanın bir yolu” dedi. “Oyunda 60’tan fazla karakterimiz var. Ve bu yüzden sadece rastgele yüzen 60 karakterle hikayeler anlatmaya çalışmak gerçekten çok zor. Bu yüzden onları Harry Potter’daki evler gibi oldukları takımlara bölmek size bir fikir veriyor. kim onlar hemen.”

Rainbow, Nighthaven operatörlerini kullanmaya başladığından beri işler kızıştı.
Rainbow, Nighthaven operatörlerini kullanmaya başladığından beri işler kızıştı.

Başlamak için sadece iki ekip var: Nighthaven ve Wolfguard. Nighthaven, Kali tarafından yönetiliyor ve özel askeri şirketine ait olan veya son derece gelişmiş yüksek teknoloji aletleri kullanan operatörlere sahip. Bu arada Wolfguard, Doc tarafından yönetiliyor ve arama ve kurtarma veya tıp alanında geçmişe sahip operatörlere sahip veya operatörleri iyileştirmek veya diğer operatörlere yardım etmek için araçlara sahip.

Karpazis, “Yıl boyunca daha da fazla kadro yayınlamayı ve duyurmayı planlıyoruz.” Dedi. “Bu bize oyunumuzdaki her bir karakterden biraz anlam taşıyan bir hikaye anlatmak için bize biraz anlatı aracı sağlıyor ve bundan bir şekilde yararlanabiliyor.”

Yeni kadroların da bir oyun sonucu var. “[The squads] çoğunlukla anlatı için, ancak kadroları oluşturduğumuzda, içlerinde seçebileceğiniz uygun ekipler olduğundan emin olduk. öneriyoruz, mantıklı olmalılar. Dört arkadaşla oynamak istersem ve bir takım oynarsak, aynı kadrodaki tüm operatörleri seçebiliriz ve takımımız hayatta kalabilir.”

bence bu bir İyi sistem. En azından kağıt üzerinde – bu kadroların gerçekten dengeli takımlar oluşturmanın bir yolunu sunup sunmadığına dair gerçek test, Y7S2 başladığında ve oyuncular onu adım adım ilerlettiğinde olacak. Ancak Nighthaven ve Wolfguard kadrolarına hızlıca göz atıldığında, ideal bir kadronun temeli için iyi planlar gibi görünüyorlar.

Y7S2’nin yeni operatörü Sens, bu ekiplerden birinin üyesidir, bu nedenle yeni gelenler, yeni yüzle eşleştirmek için hangi operatörlerin iyi seçimler olduğunu hemen bilecektir. Siege’in ilk ikili olmayan oynanabilir karakteri olan Sens, sezonun başında bir Saldırgan olarak Wolfguard’a katılıyor ve düşman görüş hatlarını engellemek veya bir ekibin dikkatini dağıtmak için inanılmaz derecede beceriksiz gadget’larını kullanıyor, onları yere düşen müttefikleri kurtarmada ve yardıma gelmede harika yapıyor Sıkışmış veya yerleşik bir mangayı pusuya düşüren takım arkadaşları.

Sens’in gadget’ı, zeminde yuvarlanarak bir duvar (inanılmaz şekilde dikkat dağıtıcı) parlak mavimsi yeşil ışık. Ve yüzeylerden sekebildiğinden, yetenekli bir bilardo oyuncusu (ya da geometride yarı yarıya iyi olan herkes), dikkatlice yerleştirilmiş tek bir rulo ile tüm odadaki birden fazla görüş hattını engelleyebilir. Bu kapağın tamamen duyusal olduğunu belirtmekte fayda var – oyuncular (Sens ve müttefikleri dahil) onu göremez, ancak herkes ateş edebilir veya içinden geçebilir, sorun değil. Bu kuralın tek istisnası, her ikisi de kendi aletlerini kullanarak duvarın ötesini görebilen Glaz ve Warden’dır.

“[Sens] kesinlikle belirli bir oyun tarzına karşı bir karşı koyma değil, ancak geçmişte gördüğümüz, görüş açınız açısından gerçekten stratejik olan bir şeyi etkinleştirmeye yardımcı olabilir,” dedi Karpazis “İster bir sigara ya da başka bir şey atsanız, ekibinizde bir Glaz var ve Glaz, etrafınızdaki ekip başka bir cephede infaz ederken Glaz onunla çalışabilecek. Bu öldü ve Sens, artık kesinlikle bir Glaz’ı yanınıza alabileceğiniz, Sens ile bir alana koşabileceğiniz ve ardından bunun etrafında bazı ilginç oyunlar yapmaya başlayabileceğiniz bu tür bir stratejiye biraz daha temiz hava soluyor. Ayrıca, Sens’in fırtınasını gerçekten görebildiği Warden gibi Savunuculara daha fazla değer veriyor. Ve şimdi o kadar niş bir seçim değil. Kadroda biraz daha fazla amacı var.”

Sens olarak oynadığım kısa süreden keyif aldım.Y7S1’in operatörü Azami’ye benzer şekilde, Sens de savaş alanını ilginç şekillerde değiştirebiliyor, her yerde bir duvar oluşturarak en özenle hazırlanmış planları bile bozabiliyor. Çoğu operatörün gadget’ı yerleştirilir veya ateşlenir ve hepsi bu kadar – ya onlardan uzaklaşırsınız ve işlerini yaparlar ya da tek kullanımlıktır. Ancak Azami ve Sens, hem anında hem de birkaç saniye süren bir etkiye sahip gadget’lar kullanır ve bunların her iki ekibin birden fazla üyesi tarafından hissedilebilmesini sağlar; her iki operatör de, yıllardır güvenebileceğiniz herhangi bir görüş hattının dikkate alınmasını sağlamıştır. artık herhangi bir zamanda aniden sizden çekilebilir. Bu her türlü stratejiyi mahvedebilir.

Sens’in eklenmesi, Azami gibi, Siege’de uzun süredir yerleşik olan stratejilerin sarsılmasına yardımcı olmalı, kazanan takımın hangi tarafta olursa olsun değil, kendi ayakları üzerinde düşünme ve gelişen bir duruma uyum sağlama konusunda daha iyi olanlardan oluştuğu yerlerde daha fazla fırsatı teşvik etmelidir. daha tecrübeli oyunculara sahip. Bu, 6. Yıl operatörlerinin kötü olduğunu düşündüğüm anlamına gelmiyor, ancak iş Kuşatma söz konusu olduğunda, 7. Yıl operatörleri (şimdiye kadar) daha fazla görmek istediğim türden.

Lacombe, “Sanırım 7. Yıl, oyuncuların kendilerini daha fazla ifade etmelerine olanak tanıyan bazı yaratıcı araçlara sahip olacak,” diye alay etti.

Genel olarak, Siege Y7S2 ile ilgili olarak dört gözle bekleyecek çok şey var. Ve uzun süredir Siege oyuncuları muhtemelen yeni atış poligonu ve Sens’in tadını çıkaracak olsa da, bu eklemelerin yeni ve süresi geçmiş oyuncular için daha da ideal bir beraberlik sunduğunu düşünüyorum. Harika bir Sezon 1’in ardından güçlü görünen 2. Sezon ile 7. Yıl hızla Siege için harika bir yıl olacak şekilde şekilleniyor. Umutsuzca duymak istediğim oyun içi esprilerden hala bir işaret yok, ancak insanları meşgul edecek çok şey var. bu arada.

Rainbow Six Siege Year 7, Season 2, Haziran ayında başlayacak.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1