Başka bir evrende – yani pandemiden önce – Downton Manastırı Film, Eylül 2019’da özel bir ev olan Focus Features için rekor bir rekorla 31 milyon dolara açıldığında tüm beklentileri boşa çıkardı.

O zamandan beri çok şey değişti.

Julian Fellowes’un hit İngiliz TV dizisinin 2019 büyük ekran uyarlaması, 45 yaş ve üstü sinemaseverler tarafından desteklendi – COVID-19 krizinin vurmasından bu yana sinemalara dönme konusunda en isteksiz olan demo, özellikle de yaşlı kadınlar. Bilet alanların neredeyse yarısı 55 yaşın üzerindeydi.

Hafta sonu boyunca, Fellowes’un devamı Downton Manastırı: Yeni Bir Dönem çağ 3.815 lokasyondan 16 milyon dolara açıldı. Bu, yayın öncesi izleme ile uyumlu olsa da, özellikle ilk filmin gerisinde kalıyor ve COVID konusunda hala gergin olabilecek ve akış çağında alışkanlıkları değişen daha yaşlı tüketicilere dayanan filmlerin karşılaştığı zorlukların altını çiziyor. Elbette film, 55 yaş ve üstü (yüzde 48) büyük ilgi gördü, ancak çıkanların sayısı aynı seviyede değildi. Bilet alıcılarının yüzde 70’inden fazlası kadındı.

Yurtdışında iyi değerlendirilen Downton Manastırı 2 kuzeyde 35 milyon dolar kazandı.

Fellowes tarafından yazılan film, Grantham ailesinin Dowager Kontes’in yeni miras kalan villasının gizemini ortaya çıkarmak için Güney Fransa’ya yolculuğunu anlatıyor. Bir film ekibinin Abbey’i film çekmek için kullanması meselesi de var.

Ana kadronun geri dönen üyeleri ve yeni eklenenler arasında Hugh Bonneville, Laura Carmichael, Jim Carter, Raquel Cassidy, Brendan Coyle, Michelle Dockery, Kevin Doyle, Joanne Froggatt, Michael Fox, Harry Hadden-Paton, Robert James-Collier, Allen Leech, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern, Sophie McShera, Tuppence Middleton, Lesley Nicol, Douglas Reith, Maggie Smith, Imelda Staunton, Penelope Wilton, Hugh Dancy, Laura Haddock, Nathalie Baye ve Dominic West.

Marvel ve Disney’in süper kahraman fotoğrafı Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange üçüncü hafta sonunda 31,6 milyon ABD doları, yurt içi toplam 342,1 milyon ABD doları ve küresel olarak 803,2 milyon ABD doları ile listenin zirvesinde kalmakta hiçbir sorun yaşamadı ve pandemi döneminin 2 numaralı filmi oldu. Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (1.8 milyar dolar).

Aile filmleri Kötü Alışlar ve Kirpi Sonic 2 onu sırasıyla 6,1 milyon dolar ve 3,9 milyon dolar ile takip etti.

A24’ün halk korku filmi erkekler bu hafta sonu Cannes Film Festivali’nde gösterime giren 2.212 sinemada ülke çapında vizyona giren film. Alex Garland’ın yönettiği film, tahmini 3,3 milyon dolar ile beşinci sırada yer alıyor.

Dost A24 unvanı Her Şey Her Yerde Aynı Anda 3.2 milyon dolar hasılat elde ederek filmin yurt içindeki toplamını 52.3 milyon dolara çıkardı – bağımsız dağıtımcı için tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi oldu. kesilmemiş taşlar (50 milyon dolar).

Gelmek için daha fazla.sinema-2