Herkese selam!

Son yedi gün içinde TechCrunch’ı etkileyen en iyi haberlerin çoğunu tamamladığımız haber bültenimiz Week in Review’a tekrar hoş geldiniz.

bu büyük şey Bu hafta, insanların en çok okuduklarına dayanarak, Y Combinator’dan portföy kurucularına gönderilen bir notun ayrıntıları vardı.

Piyasalar kaymaya devam ederken, YC portföy kurucularına, maliyetleri düşürme, pisti genişletme ve “varsayılan canlı” duruma geçme zamanının geldiğini söylüyor. YC, “Şirketinizi son 5 yıl içinde kuranlarınız için, normal bağış toplama ortamı olduğuna inandığınız şeyleri sorgulayın” diye yazıyor.

Manish’in tam 10 noktalı e-postası burada.

diğer şeyler

Piyasalarla ilgili daha fazla kötü haberin yanı sıra başka neler oluyordu?

Apple katlanabilir bir cihazı mı test ediyor?: Apple, telefonları ve/veya tabletleri katlama fikriyle mi uğraşıyor? Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın ikincil ekran için E-Ink ekranlarını henüz görülmemiş bir “gelecekte katlanabilir” üzerinde test ettiğini söyledi. Brian’ın da belirttiği gibi, “test etmek ve yayınlamak arasında büyük bir uçurum var” – başka bir deyişle, bu hiç gün ışığını görmezse çok şaşırmayın.

NHTSA, Tesla kazasını araştırıyor: Bu ayın başlarında, bir Tesla Model S “kaldırıma çarptı ve inşaat ekipmanlarına çarptı” ve üç kişi öldü. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Tesla’nın Otopilot sisteminin dahil olup olmadığını belirlemek için şimdi kazayı araştırıyor.

DOJ, artık iyi niyetli bilgisayar korsanlarını kovuşturmayacağını söyledi: Çok, çok, çok uzun bir süre sonra, ABD Adalet Bakanlığı bilgisayar korsanlığı davalarına nasıl baktığını yeniden değerlendiriyor ve ilk kez Açıkça Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanımı Yasası uyarınca “iyi niyetli güvenlik araştırmasının ücretlendirilmemesi gerektiğini” belirtiyor.

Haje Coke’un yeni şişe kapağında: “Ne zaman [Coke] ‘çevresel nedenlerle’ şişeye bağlı kaldığı bir şişe kapağını piyasaya sürmek için ne kadar harika olduklarına dair elle sıkan bir basın bülteni gönderiyor” diye yazıyor Haje, “Üzgünüm, kanım kaynadı.”

PayPal Ventures mezunları yeni bir fon başlattı: PayPal Ventures ile yollarını ayırdıktan birkaç ay sonra, bu üç mezun, kendilerine ait devasa bir yeni fon oluşturmuştu. Odak? Fintech ve “bugünün finansal altyapısındaki ‘en büyük engelleri’ ele alan yeni girişimleri destekliyor: erişim, fayda, esneklik ve maliyet.”

eklenen şeyler

Sitemizin TechCrunch+ adında ödeme duvarlı bir bölümü var. Ayda birkaç dolara mal oluyor ve çok güzel şeylerle dolu! Bu haftadan itibaren, örneğin:

Yalnız mı yoksa kurucu ortak mı?: Bir şirket kuruyorsun. Bunu tek başına mı yapıyorsun yoksa bir kurucu ortak mı buluyorsun? VC’ler veya kurucularla bir panelde olduğumda hemen hemen her zaman sorduğum bir soru. Bu yazıda DocSend’in kurucu ortağı (2021’de Dropbox tarafından satın alındı) Russ Heddleston düşüncelerini paylaşıyor.

Startup işten çıkarmalar hızlanıyor mu?: Her gün yeni işten çıkarmalar duyuyoruz gibi geliyor. Startup işten çıkarmalar ne kadar hızlı hızlanıyor? Alex Wilhelm verilere dalıyor.

Dünyanın lityum kıtlığını gidermek: Lityum iyon piller adından da anlaşılacağı gibi lityum gerektirir. Ancak Tim De Chant, “bugünün lityum madenleri hızla artan talebi karşılamayı umamaz” diye yazıyor. Peki, ilerlemesini nereden sağlayacağız? Tim bazı olası çözümlere bir göz atıyor.genel-24