Orta boyutlu Pixel 6a 28 Temmuz’a kadar piyasaya sürülmeyecek olsa da (ön siparişler 21 Temmuz’da başlayacak), resmi bir kutu açma videosu keşfedildi. Reddit ve Google Perakende Eğitimi Fransa tarafından yayınlandı. Video, o zamandan beri sosyal medya sitesinden kaldırıldı, ancak biz onu bulabildik. Streamable.com. Videonun en çok incelenen kısmı (Zapruder filminden bir görüntü gibi detaylı bir şekilde analiz edilmiştir) ekran altı parmak izi tarayıcısının kullanıldığı kısımdır.
Gecikmeli parmak izi tarayıcı ile ilgili tüm şikayetlerden sonra, Piksel 6 ve piksel 6Pro, Google yöneticisi Rick Osterloh bir hafta önce doğruladı orta sınıf Pixel 6a, daha yüksek fiyatlı amiral gemisi modellerinde bulunanlardan farklı bir biyometrik sensör kullanır. Ve videoda sensör yeterince hızlı çalışıyor gibi görünüyor. Kutu açılış videosu ilk olarak Google Retail Training France tarafından çekildi.

Altıncı Pazartesi günü sona erecek Haziran Pixel Üç Aylık Özellik Düşüşü ile, Google’ın Pixel 6 Pro için büyük olanı bıraktığına dair söylentiler öldü. “Büyük olan” ile, Pixel 6 Pro kullanıcılarının ekran altı parmak izi sensörüyle uğraşmadan cihazlarının kilidini açmasına olanak tanıyan Yüz ile kilit açmayı kastediyoruz. Yüz tanıma kilidi bir sonraki özellik düşüşü sırasında yüzeye çıkmasa bile, Android 13 beta 2’yi test edenler Pixel 6 serisindeki parmak izi tarayıcıları söz konusu olduğunda büyük gelişmeler bildiriyor.

Google Pixel 6 veya Pixel 6 Pro’yu alın

Video, Pixel 6a’nın Adaçayı ve Kömür renklerini gösteriyor ve ayrıca üçüncü bir renk olan Tebeşir olacak. Telefon, 1080 x 2400 çözünürlüğe ve 20:9 en boy oranına sahip 6.1 inç OLED panele sahip. Ekran 60 Hz’de (saniyede 60 kez) yenilenecektir. 6 GB bellek ve 128 GB depolama alanı ile donatılmıştır. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da kullanılan aynı Google Tensor yonga seti, Pixel 6a’nın kapağının altında olacak.

Google, f/1.7 diyafram açıklığına sahip arka kamera için 12.2MP kamera sensörünü geri getiriyor. 8MP kamera sensörü öne bakan selfie deliğini çalıştırır ve pil (Minimum 4306 mAh) 24 saate kadar kullanım sağlar. Aşırı pil tasarrufu ile, kullanıcılara 72 saate kadar pil ömrü sağlayacak olan belirli uygulamaların arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz.

Pixel 6a, 24 ay boyunca aylık 449 $ veya 18.71 $’dan başlayan fiyatlarla.telefon-1