Popüler sosyal medya platform Snapchat ” adlı yeni bir ebeveyn denetimi özelliği sunmayı planladığı bildiriliyor.Aile Merkezi,” izin verecek ebeveynler Uygulamada çocuklarının arkadaşlarının kim olduğunu görmek için.

TechCrunch’a göre yeni özellik, ebeveynlerin son yedi gün ve daha fazla süredir kimlerle mesajlaştıklarını görmelerini sağlayacak.

“Snap sonunculardan biri Büyük Teknoloji Uygulama, genç kullanıcılar arasında yoğun bir kullanım görse de, ebeveyn izleme araçlarına duyulan ihtiyacı karşılamak için sosyal platformlar” dedi.

Snapchat uygulaması artık 20’den fazla ülkede 13-34 yaşındakilerin yüzde 75’inden fazlasına ulaşıyor ve Z kuşağı nüfusunun yüzde 80’i Snap Original programlarından en az birini izlemişti.

Yeni özellik ebeveynler için faydalı olabilir çünkü birçok sosyal ağdan farklı olarak Snapchat’in arkadaş listeleri herkese açık değildir.

Bu yeni özellik, ebeveynlerin, istismar ve tacizi bildirmede gençlerine yardımcı olmalarını da sağlar.

Ebeveyn kontrolü özelliği, ebeveynlerin gençlerini (veya gençlerini) bir raporda belirtildiği gibi izlemeye başlamak için yeni uygulama içi “Aile Merkezi”ne davet etmelerine izin vererek çalışır.

Bu davetin alıcısı, daveti kabul etme veya reddetme seçeneğine sahiptir.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9