Bir eSim hatası iPhone modellerinde dolaşıyor ve iMessage ile FaceTime’ı rastgele devre dışı bırakıyor. Bloomberg’den Mark Gurman, sorunu kendisine bağlıyken yaşadığını söyledi. T-Mobile hesabı, diğerleri diğer operatörlere ait hesaplarda aynı sorunları yaşamasına rağmen.

Bloomberg’den Gurman, “kötü” bir iPhone ve T-Mobile hatası tarafından “ısırıldığını” söyledi

Normalde telefonunuzun SIM yuvasına taktığınız ve telefonun arama yapmasına, kısa mesaj göndermesine ve internet servislerine bağlanmasına izin veren fiziksel SIM kartı biliyor olabilirsiniz. SIM kart, telefonunuzun operatörünüze bağlanmasını sağlar. eSIM, telefonun ana kartına bağlı olan ve operatörünüzü arayarak etkinleştirilen dijital bir SIM’dir. eSIM kullanan ilk iPhone modelleri 2018’in iPhone XR ve iPhone XS’iydi.

Gürman, şikayetini bir tweet ile yaydı, “Bir cihazın telefon numarası için iMessage ve FaceTime’ın rastgele devre dışı bırakılacağı ve yeniden etkinleştirmenin bir yolu olmadığı çok kötü bir iPhone ve @TMobile hatası var. Benim için işe yarayan tek çözüm. yeni bir fiziksel SIM kart almak. Son derece hayal kırıklığı yaratan bir sorun.” Gurman, söyleyebildiği kadarıyla, hatanın iOS 15.4, iOS 15.5 ve iOS 15.6 beta 1’de hasara yol açtığını söyledi.

Diğerleri, T-Mobile müşterisi olmamalarına rağmen aynı sorunu yaşadıklarını bildirdi. Yardımcı olan bir geçici çözüm var. Biraz karmaşık, bu yüzden bir not defteri ve bir kalem alın. Aşağıdakini yazın: “Operatörünüzden fiziksel bir SIM kart alın ve telefonunuza takın.”

Açıkçası, ilgili karmaşıklığı abartıyorduk, ancak bu işe yaramalı. Diğerleri, eSIM’i devre dışı bırakmanın ve yeniden etkinleştirmenin bir cazibe gibi çalıştığını söylerken, diğerleri yeni bir eSIM’i etkinleştirdi. Başka bir Twitter kullanıcısı başına gelenleri anlattı.

T-Mobile temsilcileri Apple’ın sorunu çözemediğini söylüyor

“Geçen hafta 13 Pro Max cihazımdaki T-Mobile için eSIM’im gün ortasında kendini devre dışı bıraktı ve ayarlarda yeniden etkinleştirilmeye çalışıldı ancak servis yok dedi ve eSIM telefona izin verilmediğini söyledi. Yeni eSIM’i yeniden yayınlamak için T-Mobile’ı almam gerekiyordu. aptalca başka şeyler denedikten sonra ağ ayarlarını sıfırlamamı istiyorlar. Hiçbiri işe yaramadı.”

Gurman’ın T-Mobile ile bir sorunu yoktu ve telefonu için hızlı bir şekilde fiziksel bir SIM’i etkinleştiren operatör temsilcisine teşekkür etti. T-Mobile temsilcileri ona başkalarının da aynı sorunla mağazaya geldiğini ve Apple’ın sorunu çözemeyeceğini söyledi.

Bloomberg yazarı, kişisel olarak doğrudan T-Mobile’a gittiğini belirtti. Elma. Niye ya? Çünkü Apple’ın sorunu çözemeyeceğini varsaymıştı. “Henüz denemediğim, önerecekleri herhangi bir sorun giderme yok” dedi. O yanılmadı.

Belirttiğimiz gibi, bu sadece T-Mobile abonelerinin başına gelmiyor. Her ay ülkedeki en büyük taşıyıcıya ödeme yapanlar da şikayetleri tweetledi. İşte böyle bir tweet: “Aynı sorunu yaşadım, ancak @Verizon ile. eSIM kullanıyordum ve iOS 15.4 yasal iMessage ve FaceTime’ı bozdu. iMessage sorununu düzeltmek için yeni bir tane almak için eSIM’i silip Verizon’u aramak zorunda kaldım. . Bir T-Mobile sorunu değil, bir iOS 15.4 hatası.”

Bu hata her yerde, ABD dışında bile etkinleştirecek bir şey vardı ama yüklenmeye devam etti ve sonunda etkinleştirilemedi. Sim kartı değiştirmek zorunda kaldım ve işe yaradı!”

Bu sorun size oluyorsa, pes etmeyin. Yeni bir SIM karta geçin, operatörünüzün yeni bir eSIM kullanmasını sağlayın veya ortalığı karıştırmayın. Sesinizin iPhone’unuzda duyulabilmesi için sesinizin duyulduğundan emin olun.telefon-1