Dönüşümleri veya pazarlama kampanyalarının etkisini izlemek, çoğu sektörde önemli bir görevdir. Ancak bu, tüm verilerini elde etmek için farklı reklam ajansları ve platformlar arasında gezinmeyi gerektirir.

Süreci basitleştirmek için Laurent Malka şunları geliştirdi: AnyTrack. Bu araç, tüm pazarlama ekosistemini birbirine bağlar. Organik, ücretli veya doğrudan tüm web sitesi dönüşüm verilerini birleştirir ve kullanılan herhangi bir pazarlama ve analiz platformuna gönderir.

aynı kategoride

dizüstü bilgisayarın önünde sarı kazaklı bir kişi

İçeriğe dayalı hedefleme, tüketicileri reklamlarla uzlaştırır

Tüm verileri bağlı

AnyTrack arayüzüne erişmek için basit bir e-posta yeterlidir. İlk adım, tüm verilerini izleyecek bir alan oluşturmaktır. Sadece adlandırın ve web sitesi URL’sini girin. Tamamlandığında, araç otomatik olarak bir kod parçası oluşturur. Verileri toplayacak olan budur. Geliştirme veya kodlama bilgisi gerekli değildir: sadece kopyalayıp sitenizin başlığına yapıştırın. Bu, süreci, sitenizin her yerine manuel olarak izleme kodlarını yüklemekten çok daha kolay hale getirir.

Anytrack illüstrasyonuAnytrack illüstrasyonu

Araç birçok entegrasyon sunar. Örnek: AnyTrack.

Anytrack illüstrasyonuAnytrack illüstrasyonu

AnyTrack, uygulamalar ve veri kaynakları arasında köprü kurar. Örnek: AnyTrack.

Ardından Google Analytics ve Facebook Piksellerini bağlamanız gerekir. Google Ads, Bing, Taboola ve Outbrain de mevcuttur. Bu şekilde bu platformlardan gelen tüm veriler AnyTrack üzerinde toplanacaktır. Çok çeşitli entegrasyonlara bağlanabilirler: Shopify, Amazon Associates, Calendly veya WooCommerce. Müşterilerinin satın alma yolunu bilmek, dönüşümlerini izlemek, bağlı kuruluş pazarlaması yapmak vb. için faydalıdırlar.

Birisi web sitemizi her ziyaret ettiğinde, AnyTrack, bir Eylem Çağrısı düğmesini tıkladığında, bir form gönderdiğinde veya bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde kullanıcının katılımını otomatik olarak kaydeder… AnyTrack, bu eylemleri not eder ve kullandığımız farklı pazarlama platformlarına veri gönderir.

Araçtan, bu amaçla sağlanan sekmede pazarlama kampanyalarınızı takip etmeniz mümkündür. Örneğin Facebook’un reklam ağında oluşturulan reklam grubu hakkında ayrıntılı ölçümler elde ederiz. Bununla birlikte, hangilerinin en çok işe yaradığını ve nedenini anlamak için reklamlarının performansı da ayrıntılı olarak bilinebilir.

Aynı zamanda AnyTrack, optimize edilmeleri gerekip gerekmediğini veya zaten yeterince verimli olup olmadıklarını bilmek için açılış sayfalarının dönüşüm oranını izlemeyi önerir. Gün, son yedi gün, son iki hafta, son aya ait performansına ulaşmak mümkün… Bu sayede farklı periyotlardaki performansını karşılaştırma imkanımız oluyor. Daha sonra sonuçlara göre reklam kampanyalarınızı ve pazarlama stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

Araca ücretsiz olarak erişilebilse de, daha fazla özelliğe erişmek ve istediğiniz kadar çok uygulama ve platforma bağlanabilmek için ücretli sürümlerden birini tercih etmek daha iyidir.genel-16