League of Legends’a gelen bir sonraki şampiyon, Void’in derinliklerinden gelen güçlü, tehditkar bir imparatoriçe. Riot Games’in ‘Oblivion Tanrısı’ olarak adlandırdığı Bel’Veth, resmi sinematik fragmanında çıkış yaptı ve insan özelliklerini taklit edebilen korkunç ve Lovecraftian bir canavardır – ancak birincil motivasyonu tüketmek olduğu için yalnızca bir cazibe olarak her şey ve herkes.

Aşağıda görebileceğiniz sinematik, Void’in Kızı Kai’Sa’nın, artık ürkütücü bir şekilde ışıldayan Void florasıyla tamamen büyümüş olan harabe Belveth şehrinde iniş yapmasıyla başlıyor. Parıldayan kelebekler tarafından havaya kaldırılan bir oyuncak gemi tarafından yönetilen Kai’Sa, doğal bir odaya girer – yalnızca duvarların Void ile aşılanmış iskelet kollarla canlı olduğunu keşfetmek için.

Bel’Veth, Kai’Sa’nın arkasında açılan bir yarıktan ona yaklaşıyor. “Ben Boşluğun tükettiği her şeyim,” dedi uğursuzca, ileri doğru adım atarak. Bel’Veth uzundur ve etrafını sıkı katmanlar halinde saran bir pelerinle örtülmüştür. Sırtının üstündeki bir zırh parçasından iki büyük boynuz çıkıyor. “Bu şehri nasıl yiyip bitirdiysem, senin dünyanı da yiyip bitireceğim.”

İşte sinematik.

Kai’Sa’nın saldırıları, gerçek yüzünün üzerinde konumlanmış parlayan bir mantar çiçeği ortaya çıkarmak için yüzü soyulmaya başlayan Bel’Veth’e karşı işe yaramaz. Bel’Veth’in pelerini açılırken ortaya çıkıyor: jilet gibi keskin dişlerle kaplı canavarca bir ağız. Korkutucu.

Bel’Veth’in geçmişi hakkında daha fazla bilgiyi Jared Rosen tarafından yazılan Fırıldak adlı kısa öyküde okuyabilirsiniz. şu adreste mevcut resmi League of Legends sitesi.

Sızıntılar, Bel’Veth’in bir yetenek gücü/saldırı hasarı hibrit ormancı şampiyonu olduğunu ve nihai yeteneğinin ‘gerçek’ Void formuna dönüşmesi olduğunu gösteriyor. Ancak, Bel’Veth henüz Leage of Legends PBE’de görünmediği için bunların hiçbiri henüz doğrulanmadı.oyun-2