Daha iyi rüzgar tahmini, Amerikalı tüketicilerin toplu işlerinde yılda milyonlarca dolar tasarruf etmesini sağlayabilir faturalar, yeni çalışmak bulur. Rüzgar enerjisi maliyetleri zaten düşmüş daha verimli türbinler sayesinde, ancak yenilenebilir enerji söz konusu olduğunda hala üstesinden gelinmesi gereken büyük bir engel var: kesinti. Kömür ve gazla çalışan elektrik santrallerinin aksine, rüzgar ve güneş çiftlikleri yalnızca havanın izin verdiği kadar elektrik üretebilir.

Bu nedenle, kamu hizmetlerinin herhangi bir günde ne kadar rüzgar enerjisine sahip olacaklarını planlayabilmeleri için doğru hava tahminleri çok önemlidir. Rüzgar enerjisi hızla büyüdü ve ABD elektriğinin yaklaşık yüzde 10’una güç sağladı karışım bugün. Biden yönetiminin 2035 yılına kadar karbon kirliliği içermeyen bir enerji şebekesine ulaşma hedefi var ve daha doğru tahminler rüzgarın karışımın daha da büyük bir parçası olmasına yardımcı olabilir.

Kesintileri önlemek için, kamu hizmetleri sürekli olarak güç arzını taleple dengelemeye çalışıyor ve tahminlerin devreye girdiği yer burası. Tahminler rüzgarlı bir gün öngörüyorsa, kamu hizmetleri, tüketici talebini karşılamak için bu enerjiyi kullanabiliyor. Genellikle en uygun fiyatlı enerji kaynağını seçerler ve rüzgar da bunlardan biridir. en ucuz ABD’de. (Yenilenebilir enerji artık fosil yakıtlardan daha ucuz Diğer taraftan, tahminler zayıf rüzgarlar konusunda uyarırsa, kamu hizmetleri diğer, potansiyel olarak daha pahalı enerji kaynaklarından elektrik tedarik etmeyi planlıyor.

Yanlış hesaplamalar maliyetlidir. Başlangıçta tahmin edilenden daha az rüzgar enerjisi mevcutsa, kamu hizmetleri, müşteri talebini karşılamak için kısa sürede elektrik satın almak için ekstra yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalabilir. Ve başlangıçta tahmin edilenden daha fazla rüzgar enerjisi mevcutsa, bir kamu hizmeti kuruluşu gereksiz yere kömürle çalışan bir elektrik santralinden daha pahalı elektrik satın alın. Bu kötü hava tahminleriyle ilişkili maliyetler, genellikle müşterilere daha yüksek enerji faturaları olarak yansıtılır.

Neyse ki, özel araştırmalarla tahminler gelişti. 2015 yılında, Enerji Bakanlığı dört yıllık bir çalışmak rüzgar enerjisi tahminlerini etkileyen atmosferik süreçlere Bu araştırma, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nden (NOAA) rüzgar koşulları hakkında saatlik tahminler sağlayan önemli bir hava durumu modelini bilgilendirdi.

adı verilen model, Yüksek Çözünürlüklü Hızlı Yenileme (HRRR), 2015’ten bu yana birkaç kez güncellendi. Yeni araştırmaya göre, modelin en güncel versiyonu tüm zaman boyunca çalışıyor olsaydı, tüketiciler 2015 ve 2018 arasında 384 milyon dolar tasarruf edecekti. Bu, hava tahminlerini iyileştirmeye devam etmenin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Araştırmayı yürütmek için araştırmacılar, tahminlerin zaman içinde nasıl geliştiğini görmek için modelin tahminlerini gerçek zamanlı gözlemlerle karşılaştırdı. Ardından, kamu hizmetleri ve müşterileri için potansiyel maliyet tasarruflarını tahmin ettiler.

ABD’ye yayılmış (tahmini nüfusu 329 milyon), tasarruflar için küçük her bireysel hane. Ancak tahminler geliştikçe bu kazançlar artabilir ve daha uygun fiyatlı rüzgar enerjisi ABD’de çevrimiçi hale geliyor.

Araştırmacılar hala yenilenebilir enerji tahminlerini daha da iyi hale getirmek için çalışıyorlar. HRRR’nin daha yeni sürümleri, rüzgar hızları çok hızlı değiştiğinde meydana gelen rüzgar rampalarını daha iyi tahmin edebilmelidir. Araştırmacılar, bulut örtüsünün daha doğru tahminlerinin güneş enerjisini nasıl artırabileceğini ve enerji maliyetlerini nasıl azaltabileceğini görmek için başka bir çalışmanın devam ettiğini söylüyor.genel-2