Apex Legends Mobile sonunda burada, kahraman nişancı savaş oyununu dünyanın dört bir yanındaki telefonlara getiriyor. PC ve konsol oyunuyla aynı adı paylaşsa da, iki oyun arasında bir takım farklılıklar var. Apex Legends Mobile, özel bir efsane de dahil olmak üzere kendi Efsane seçeneklerine ve kendi oyun modlarına sahiptir. Ayrıca Apex Legends’ın mobil versiyonuna özgü bir avantaj sistemine sahiptir. İşte nasıl çalıştığı.

Avantajları nerede bulabilirim?

Her Efsanenin kendi bireysel avantaj ağacı vardır.

Avantaj menüsü, ana menüdeki Efsaneler sekmesinin altında bulunabilir, ancak oyunu indirir indirmez aramaya başlamayın. Avantaj sisteminin kilidi açılmadan önce birkaç eşleşme gerekiyor – benim için üç tane sürdü, ancak kilit açma koşulları net değil. Kilidi açıldıktan sonra bir Efsane seçin ve avantajlar ekranın sağ tarafında yer alacaktır. Ayrıcalıkların kilidini açmak için her bir Efsanenin seviyesini tek tek yükseltmeniz ve her seviyede Efsaneye özel jetonların kilidini açmanız gerekir. Beceri ağacındaki avantajların maliyeti, derinleştikçe artar, ancak avantajlar da iyileşir.

Üç tür avantaj

Her Efsane için birden fazla farklı avantaj yüklemesi oluşturabilirsiniz.
Her Efsane için birden fazla farklı avantaj yüklemesi oluşturabilirsiniz.

Avantajlar, karşılık gelen nadirlik ile üç kategoriye ayrılır. Bunlar, Avantajlar (mavi), Bitiriciler (mor) ve Yetenek (kırmızı) olarak etiketlenmiştir. Birden fazla teçhizata sahip olmanıza izin verilmesine rağmen, her bir yetenek türünden aynı anda yalnızca birini kuşanabilirsiniz. Her avantaj türü oyunun farklı bir bölümünü etkiler. Örneğin, Octane’nin ilk yeteneği Che’s Augmentation, Perk kategorisine girer ve şifalı bir şırınga kullanıldığında ekstra 10 sağlık verir. Bitirici özelliği Savaş Uyarlaması, bir düşman üzerinde son işlemci kullandığınızda EVO kalkanınıza 100 puan kazandırır. Son olarak, Yetenek avantajı, Here Comes the Octrain, Stim taktik yeteneğini her kullandığınızda tüm hareket cezalarını iptal eder ve tırmanma hızını %20 artırır.

Şu anda, her Efsane, bazı kozmetik öğelerin yanı sıra kendi beceri ağaçlarında her kategori için üç farklı avantaja sahiptir. Rekabet avantajını korumak için, birden fazla Efsaneye seviye atlattığınızdan emin olmak istersiniz, bu şekilde her zaman en azından bazı avantajlara sahip olursunuz, başka biri ana karakterinizi seçse bile. Apex Legends Mobile ayrıca görünümler ve benzersiz kozmetik öğelerle dolu kendi savaş geçişine sahiptir.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1