Geçen ay resmi olarak piyasaya sürülmesinden bu yana Unreal Engine 5, bazı etkileyici projeler oluşturmak için kullanıldı. En son örnek, Epic’in yazılımında Cyberpunk 2077’nin Night City’sini yeniden canlandıran cızırtılı bir içerik makarasını bir araya getiren YouTuber ve geliştirici Enfant Terrible’dan geliyor.

Aşağıdaki yetenekler teknik demoya katkıda bulunan bir dizi sanatçı projenin oluşturulmasına yardımcı oldu (aracılığıyla: IGN ve 80.LV):

Sanatçılar, Night City’yi yeniden yaratmak için Epic Marketplace’teki çevre mega paketlerini kullandılar ve onu Epic’in MetaHumans Creator’ından karakterlerle ve ZBrush ve VFX’teki ek çalışmalarla doldurdular.

Cyberpunk 2077 Red Engine içinde geliştirildi, CD Projekt Red, The Witcher 4 Unreal Engine 5’te geliştirileceği için Epic’in yazılımına geçiş yapıyor. Crystal Dynamics ayrıca Unreal Engine 5’te yeni bir Tomb Raider üzerinde çalışmaya başladı. ve Gears of War geliştiricisi The Coalition, geçtiğimiz günlerde yazılımla geliştirilen en son projelerinden bazılarını sergiledi.

Epic’in oyun geliştirme yazılımının nasıl fotogerçekçi ortamlar yaratabildiğine dair başka bir ürkütücü örnek için, Japonya’daki Etchu-Daimon tren istasyonunun 3D sanatçısı Lorenzo Drago tarafından oluşturulan bu ürkütücü rekreasyonuna da göz atabilirsiniz.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1