Apple’ın WWDC geliştirici konferansı 6 Haziran Pazartesi günü başlayacak (10 Haziran Cuma gününe kadar sürecek), Bloomberg’den Mark Gurman bugün haftalık “Power On” haber bülteninde iOS 16 hakkında bazı yorumlar yaptı. Bloomberg yazarına, WWDC’de Apple’ın işletim sistemlerinden hangisinin en çok ilgi göreceğini düşündüğü sorulduğunda, “Genellikle olduğu gibi, muhtemelen iOS, özellikle de iOS 16 olacaktır.”

Geçen ay Gurman, iOS 16 için herhangi bir büyük arayüz yeniden tasarımı olmayacağını söyledi, bugünkü “Power On” baskısında tekrarladığı bir nokta. Daha önceki sızıntılar, dahili olarak “InfoShack” olarak bilindiği iddia edilen yeni bir “mega widget”ı ortaya çıkardı. Bu iOS kullanıcılarının özelleştirilebilir widget’lar oluşturmasına olanak tanır. watchOS 9’a gelince, Bloomberg yazarı daha önce Apple Watch’ta en erken 2024’e kadar bir Kan Basıncı monitörünün görülmeyeceğinden bahsetmişti, ancak düşük güç modu ve atriyal fibrilasyon için geliştirilmiş tarama (AFib) görebildik.
İnvaziv olmayan bir kan şekeri sensörü olan kutsal kase, Daha geçen aylarda çıkacak olan Series 8 Apple Watch için söylentiler çıkmıştı. Bu, milyonlarca insüline bağımlı Amerikalıyı, her yemekten önce kan almanın acısından ve masrafından kurtaracaktır. Şu anda bu, bir şeker hastasının kan şekeri okumasını almak için pahalı bir yeniden kullanılamayan test şeridine bir damla kan uygulanarak yapılır. Bu okumalar, bir diyabetik kişinin yemek için oturmadan önce enjekte etmesi gereken insülin dozunu belirlemek için kullanılır.
Yine de, böyle bir sensör yaratmanın pek çok zorluğu var ve Mark Gurman beklemediğini söyledi. Apple, böyle bir özelliği birkaç yıl içinde kendi saatinde sunabilecek.telefon-1