Adam Sandler'ın oynadığı filmin bir film makarası

senuber Denis-Carl Robidoux, ev yapımı bir cihaz kullanarak dijitalleştirme için film makaralarını işlemek için dürbünler kullanıyor.
Ekran görüntüsü: Denis-Carl Robidoux

Eadweard Muybridge’in ilk örneklerinden Hareket halindeki at ve hareketli görüntülerin tarihi boyunca, kendimizi hızlı bir hızla hareket eden bir görüntü akışının hareket halindeki bir görüntü olduğu yanılsamasına maruz bıraktık. Film, mekanik, psikoloji ve sanatın çarpıştığı yerdir.

Ama eski filmin kendine has özellikleri ve sivilceleri hakkında özel bir şey var. Bir dostluk kurduğu kadar sizi deneyimin dışına çıkarmaz izleyici ile. Katılmak için yanılsamayı kabul etmek gerekir, bu yüzden duyularınızı köreltin ve şaşırın.

Bir DIYer bize bu yanılsama duygusunu geri vermek için çalışıyor. İlk tespit edildiği gibi Film SahnesiSENsüper Denis-Carl Robidoux Ahududu Pi, kamera, step motorların yanı sıra düzinelerce başka özel ve ev parçası kullanan Gugusse Roller adlı kendi tasarımına sahip bir makine geliştirdi. eski okul projektörleriyle sarılmıştı.

Bu teknolojiyi kullanarak, Ydışarıuber, geçtiğimiz birkaç yıl içinde yüzlerce eski tarz 35 mm film fragmanını dijital ortama aktarmak için çalıştı ve bunları birden fazla oynatma listesinde kanalına yükledi. Ayrıca Gugusse Roller’ın mekaniğini ve dijitalleştirme programlarını da sergiliyor. Makinenin iç mekanizmalarını izlemenin eşsiz bir tatmini var. film benzeri kaliteyi yeniden üretin YouT üzerineube, eski bir tiyatronun kutusunda parlayan, siyah film ruloları ve rulolarıyla uğraşmak gibi.

Robidoux, yorumlarda, hazırlık süresi hariç, tek bir fragmanın makinesini kaydetmek için yaklaşık 10 saat sürebileceğini ve filmi sabitlemek için bir saat daha kullandığını, ayrıca onu düzenlemek ve YouT’a yüklemek için geçen süreyi de anlattı.ube.

Robidoux ücretsiz bile sunuyor detaylı talimatlar Bu kadar meyilliysen kendin nasıl inşa edeceğine dair.

Film fragmanlarının çoğu 90’ların sonu ve 2000’in başlarına ait.s, ancak oraya atılmış birkaç eski klasik ve modern film var. Fragmanlar, film endüstrisinin dijitale pahalı geçiş yaptığı bir dönemden geliyor, ancak video listesini kaydırmak beyinde küçük güneş lekeleri ve nostalji bırakıyor. Bu filmlerin çoğu harika değildi ve cehennem, çoğu fena değildi, ama o zamanlar büyüyen gençler, onları sinemalarda ve VHS’de defalarca izlerken ne kadar kötü olduklarını gerçekten fark etmediler. DVD.

Eski tarz fragmanlar, film reklamlarının aslında başlı başına bir sanat formu olduğunu hatırlatıyor. Robidoux’nun çalışmasıyla ilgili olarak, yüzyılın dönüm noktasında büyürken bizler için bir hatıra kıvılcımı uyandıran, kapsayıcı olmayan bir film listesi burada.genel-7