Celia Rose Gooding, Cadet Nyota Uhura rolünde.

Deha için *yani* doğru zaman.
resim: olağanüstü

Yıldız Savaşlarıen başından beri pek çok şey hakkındaydı, ama her şeyden önce bir şey var: yetkinlik porno gerçekleştiren güzel insanlar. İdealleştirilmiş gelecek ütopyası, uzay gemileri ve kostümleraksiyon ve macera, bilimkurgu, hepsi bir kenara itilebilir. Yıldız Savaşları size işlerinde iyi olmaktan gerçekten zevk alan insanlar verir. Peki, en parlaklarından birini alıp onları henüz o kadar iyi olduklarından emin olmadıkları bir yerde hayal ettiğinizde ne yaparsınız?

Star Trek: Garip Yeni Dünyalar Uhura'yı En Parlak Yıldızlarından Biri Olmaya Hazırlıyor başlıklı makale için resim

Dizinin ikinci bölümü olan “Children of the Comet” budur. Uzay Yolu: Garip Yeni Dünyalar, özünde. Yüzeyde, elbette, biraz klasik Yıldız Savaşları hikaye anlatımı o Garip Yeni Dünyalar Ekleyecek başka bir şeyi olmasa da öykünmekten zevk alır: Girişim Persephone-3 gezegeninde warp öncesi bir uygarlığı yok etme tehlikesiyle karşı karşıya olan bir kuyruklu yıldıza rastladı ve kendisini, söz konusu kuyruklu yıldızın hayat verdiğine inanan teknolojik olarak gelişmiş bir gemiyle arasını açan bir kurtarma görevinde gezinmek zorunda olduğunu buldu. ilahi varlık.

Uzay anomaliniz var, “Çoban” adı verilen bilinmeyen bir türle ilk temasınız zor.ve henüz yakanın altında çok ısınmayın yürüyüş hayranlar, ancak karışıma atılan yanlış giden bir deplasman görevi bile var. Wtavuk Girişim bir ekip gönderir—Uhura, Spock, La’an ve yeni gelen bilimler memuru Sam Kirk (evet, Kirk’ün kardeşi, hayır, ne yazık ki 2. sezon Paul Wesley William Shatner’a saygıyla sahte bir bıyıkla, ama Dan Jeannotte)—kuyruklu yıldızın yüzeyine, kuyruklu yıldızın üzerindeki gizemli bir kalkan sistemi tarafından derhal tuzağa düşürülürler ve kendilerini, ışınlanabilmeleri için kavernöz yapıları içinde parlayan, yumurta benzeri bir çekirdeğin gizemini çözmeye çalışırken bulurlar. Her şey iyi gibi işler kötüye gidiyor Yıldız Savaşları Gizemler, Kirk yaralandığında ve yukarıda belirtilen uzaylılar ateş etmeye başladığında Girişim kuyruklu yıldızın kutsal topraklarına izinsiz girmekten. Bayrıca her şey yolunda gibi Yıldız Savaşları, kahramanlarımız her şeyi dostane bir şekilde çözmenin bir yolunu bulur ve gün kurtulur. Tkuyruklu yıldız yönlendirilir, dış görev ekibi güvenli bir şekilde uzaklaşır ve hem gizemli “Çobanlar” hem de Persephone-3’teki uzaylıların hepsi memnundur, ikincisi çoğunlukla bir kuyruklu yıldız tarafından yok edilmedikleri için, ona sahip oldukları için gezegenlerinin yanından geçmek Atmosferi değiştiren yağışları çöl dünyasına getirecek kadar yakın.

Star Trek: Garip Yeni Dünyalar Uhura'yı En Parlak Yıldızlarından Biri Olmaya Hazırlıyor başlıklı makale için resim

resim: olağanüstü

Her şey çok basit ve işte bu Garip Yeni Dünyalar şimdiye kadar çok iyi – her hafta kontrol ettiğiniz basit, tropik bir arsa işler ne kadar kısa sürerse sürsün, çözülmesini izlemek için, çünkü Yıldız Savaşları göster ve hepsinden önemlisi, bir Yıldız Savaşları USS mürettebatı hakkında gösteri Girişimyani sen bilmek her şey yolunda gidecek. Ancak “Children of the Comet”i gerçekten kıvılcım yapan şey, en potansiyel yüklü karakterlerden biri için gerçekten önemli bir yolculuk boyunca katmanlanan her şeyin: Celia Rose Gooding’in genç Nyota Uhura. “Children of the Comet” gerçekten Gooding’in çalmak için gösterdiği bir şov ve bunu alomb ile yapıyor ve bize Uhura’nın çok aşina olduğumuz bir yanını -kendine güvenen yabancı dilbilimci- yön veren inanılmaz bir performans sunuyor. bilir İşini gerçekten yapmadığımız biriyle yapabilir: Yıldız Filosu’na onur ve ilhamdan çok meraktan gelen genç bir öğrenci ve bir anda kendini örgütün sunabileceği en iyi ve en parlak kişilerle çevrili bulan biriyle, ve aynı şekilde kendini giderek yerinde olmayan bir şeymiş gibi düşünürken bulmaya başlar.

Bölümü açan kıdemli personel için hazırlıksız bir Kaptanın karargahı akşam yemeğinden, kuyruklu yıldızdaki ekibe katılmak için ilk resmi dış görevine giden Uhura’ya, sonunda sadece kuyruklu yıldızın gizemini çözmeye yardımcı olmak için değil, kurtarmaya yardımcı olan Uhura’ya kadar. Uhura’nın “Children of the Comet”teki arkı, onun hayatında olmak istediği yer için doğru yerde olduğundan emin olmayan bu genç öğrenciden, orijinal filmde tanıştığımız gururlu, karizmatik genç kadına daha yakın bir şeye dönüştüğünü görüyor. Yıldız Savaşları. Ve elbette, biz bilmek Uhura çevresindeki insanlara tekrar tekrar geleceğinin Yıldız Filosu’nda olduğundan emin olmadığını söylese veya diğer subaylar tavsiye ve uzmanlık için ona döndüklerinde şok olsa bile, işlerin onun için iyiye gideceğini, çünkü, şey, o Nyota Uhura. Onun kaderi, tıpkı Pike’ınki gibi, bir şekilde bitmiş bir anlaşmadır.

Star Trek: Garip Yeni Dünyalar Uhura'yı En Parlak Yıldızlarından Biri Olmaya Hazırlıyor başlıklı makale için resim

resim: olağanüstü

Ama o zaman bile, yarım yüzyılı aşkın bir süredir bildiğimiz karakterin tohumlarının bu noktada Gooding’in karakteri üstlenmesiyle gelişmesi inanılmaz derecede tatmin edici bir şey var. Hya merak onu dil tutkusu—ve fark ettiğinde şarkıya olan tutkusuna tatlı bir selam kuyruklu yıldızın çekirdeğinin, bir türkü mırıldandıktan sonra armonikler aracılığıyla iletişim kurabildiğini – Spock’tan küçük bir itme ile sonunda öğrendikten sonra kendi kendine güveni. deplasman görevinde işler sarpa sardığında, işinde iyi olmasaydı bulunduğu yerde olmayacağı gerçeğine güvenmek. Her şey “Children of the Comet”i vermek için bir araya geliyor ve bunun dışında oldukça basit Yıldız Savaşları sonucunun kaçınılmazlığına rağmen, gerçek bir yürek duygusunun öncülüdür.

eğer buysa Uzay Yolu: Garip Yeni Dünyalar Her hafta teslim etmek istiyor – kilit karakterlerinden birinin, tanıdık bir yüzün veya başka bir şeyin yürekten keşfedilmesiyle iyi işlenmiş haftanın olaylarını – o zaman “Kuyruklu Yıldızın Çocukları” zaten altın standart belirlemek gösterinin geri kalanının eşleşmesi için. Ve eğer yaparsa, Yıldız Filosu kahramanları gibi, o zaman Garip Yeni Dünyalar iyi yapılmış bir işten çok fazla memnuniyet alabilir.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7