Merkez adına görünen Başsavcı Tushar Mehta, mahkemeye, konuyla ilgili apeks mahkemesi önünde bekleyen birkaç dilekçe olduğunu söyledi.

bu Yargıtay Pazartesi günü, yüksek mahkemeler önündeki davalara ilişkin itirazları içeren davaların devamı ertelendi. Bilişim teknolojisi (Aracı Yönergeleri ve Dijital Medya Etik Kuralları) Kuralları 2021 veya Kablolu Televizyon Ağları (Değişiklik) Kurallar 2021.

Yargıçlar AM Khanwilkar ve AS Oka, nefret söylemi konusunu gündeme getirenler ve OTT (over-the-top) platformları için düzenlemeler arayanlar da dahil olmak üzere bir dizi dilekçeyi dinlerken kararı onayladı.

“İlgili davalarda yüksek mahkemelerde derdest olan veya bundan sonra açılacak davaların, mahkemeye itirazı içeren bir sonraki duruşma tarihine kadar durdurulmasını talep ediyoruz. BT Kuralları veya Kablo TV (Değişiklik) Kurallar, bu davalarda takibata konu oldu” dedi ve konuyu 19 Mayıs’ta duruşmaya gönderdi.

Başsavcı Tushar MehtaMerkez adına görünen, mahkemeye konuyla ilgili apeks mahkemesi önünde bekleyen birkaç dilekçe olduğunu söyledi.

Bazı yüksek mahkemelerin yasal düzenlemeleri durdurduğunu ve Merkezin bu emirlere karşı özel izin dilekçeleri (SLP’ler) açtığını söyledi.

Mehta, “Lordlarınız, başka emirlerin geçmemesi için transfer dilekçeleri söz konusu olduğunda kalış izni vermeyi düşünebilir mi?” dedi.

Kurul ayrıca, henüz tebligat yapılmayan dilekçeler hakkında da tebligat yayınladı.

Apeks mahkemesi, bu konularda yüksek mahkemeler önündeki yargılamayı durdurduktan sonra, davaya bakan avukatlardan biri, Kerala Yüksek Mahkemesi’ne geçici bir karar veren bir dilekçe sunduklarını söyledi.

Tezgah, “Şu anda bu geçici emirlere müdahale etmiyoruz” dedi.

Başta Başsavcı, bankaya hükümetin OTT platformları, çevrimiçi platformlar, aracılar ve çevrimiçi haberler için bazı düzenlemeler sağladığını söyledi.

Çeşitli yüksek mahkemeler nezdinde derdest yargılamanın durdurulmasının istendiği yeni dilekçeye atıfta bulundu.

“Bazı yüksek mahkemeler yasal düzenlemeleri bıraktı. SLP’leri dosyaladık” dedi.

Kurul, bu SLP’lere ilişkin bildirimlerin yayınlanıp yayınlanmadığını sordu.

Mehta, bu SLP’lerde bildirimlerin yayınlanmadığını ve davalıların ihtar üzerine apeks mahkemesinin önünde olduğuna inandığını söyledi.

Banka, “Transfer davaları da dahil olmak üzere tüm yeni konularda bir bildirimde bulunacağız” dedi.

“Henüz yayınlanmayan tüm durumlarda bildirim yayınlayın” dedi.

Yüksek mahkeme, kararında, Başsavcının bilişim kurallarına itiraz, Kablo TV değişiklik kurallarına itiraz ve genel olarak konuya değinecek mekanizmayı geliştirmek için talimatlar arayan dilekçeleri içeren bir dava çizelgesi hazırlamayı taahhüt ettiğini kaydetti. BT kuralları meselesi.

Apeks mahkemesi ayrıca, yeni BT kurallarının yürürlüğe girmesi nedeniyle, önünde bekleyen bazı dilekçelerin daha fazla değerlendirilmek üzere hayatta kalamayacağı konusunda kendisine çağrıda bulunulduğunu kaydetti.

Diğer meselelerin, nefret söylemleri ve nefret suçları konusunu gündeme getiren ricaları içerdiğini söyledi.

Tezgah, bu davaların 19 Mayıs’ta ayrı olarak listeleneceğini söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9