The Division 2, pek çok yeni içerik alıyor ve yakında. Ubisoft, uzun zamandır beklenen Sezon 9: Gizli İttifak güncellemesinin 12 Mayıs’ta geleceğini ve yeni bir mod ve daha fazlasını başlatacağını duyurdu. Bu aynı zamanda sadece bir başlangıç, çünkü 2022’nin geri kalanında ek sezonlar (10 ve 11. Sezon) gelecek.

Gizli İttifak yeni bir düşman hedefi ekler, yeminlerini bozan ve hain olan eski bir Tümen komutanı Kaptan Lewis. Oyuncuların Lewis’i alt edebilmesi için önce onun dört True Son astını yenmeleri gerekir.

Gizli İttifak güncellemesinde yeni bir mod olan Geri Sayım da geliyor. “Yoğun” bir işbirliği modu olarak tanımlanan Geri Sayım, kilitlenmeyi önlemek için bir tesisi stabilize etmek için sekiz oyuncuya 15 dakika verir.

“Dört kişilik iki ekip halinde konuşlandırılan ajanlar, harita üzerinde farklı konumlarda başlayacak ve zorluğun üstesinden gelmek için birlikte çalışmalılar. Bölüm, bazı tanıdık düşmanlarla karşılaşacak ve tesisi güvence altına almak için onları savuşturmak zorunda kalacak. Ubisoft, “Zaman dolmadan çıkarma çağrısı yapın” dedi.

Yeni bir özellik olan Expertise, Sezon 9 güncellemesinde The Division 2’ye de geliyor. Bu özellik, oyuncuların hasar, zırh ve beceri istatistikleri gibi şeyler için her bir parçanın temel değerini yükselterek ekipmanlarını geliştirmelerini sağlar. Ubisoft, “Oyuncular oyundaki herhangi bir öğeyi kullanarak Uzmanlıklarını artırabilirler. Daha çeşitli öğeler kullanmak, seviyelerini artırmak anlamına gelir. Uzmanlık ayrıca oyuncuların her bir öğenin temel istatistiklerini artırmasına ve yeni bir güç tavanına erişmesine olanak tanır” dedi.

Bölüm 2 büyümeye devam ediyor

The Division Sezon 9 ayrıca Heartbreaker teçhizat seti, daha fazla Exotics ve ek adlandırılmış öğeler dahil olmak üzere yeni silahlar ve teçhizatlar ekler.

Ubisoft, Sezon 9’un lansmanına denk gelmek için The Division’ı Xbox ve PlayStation’daki tüm oyuncular ile Epic Games Store ve Ubisoft Connect aracılığıyla PC’deki tüm oyuncular için ücretsiz hale getiriyor. Oyun ayrıca bu süre boyunca Stadia, Luna ve Ubisoft+ üzerinde ücretsiz olarak oynanabilecek.

The Division serisi, oynaması ücretsiz nişancı The Division Heartland’in piyasaya sürülmesiyle gelecekte daha da genişleyecek. Ek olarak, The Division’a dayalı bir mobil oyun geliyor.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1