2023 yılı için planlanan faturanın kaldırılması, on iki tüketici derneğinin tepkisine yol açarak, tüketicilerin haklarına ilişkin seçim yapma hakkından mahrum bırakıldığına işaret etti.

Hatta bu gergin ekonomik dönemde bütçelerini yönetebilmek. Bu kınama, Ocak 2023’ten itibaren mağazalarda biletlerin otomatik olarak basılmasını yasaklayan israfla mücadele yasasını uygulayan bir kararname ile ilgilidir.

Bu nedenle, bazı dayanıklı tüketim mallarının satın alınması, banka kartlarının iptali veya krediye bağlanması durumları dışında başka bir kanıt sunulmayacaktır.

Makbuz bugün birkaç rol oynar. Satıcıdan satın almanın tartışmasız kanıtıysa, müşterinin ödeme hatalarını belirtmesine de olanak tanır.

Ancak önemli bir hukuki değere sahip olan faturanın hukuki statüsüne sahip değildir. Edinme şartlarını gösteren muhasebe ve ticaret belgesidir.

Diğerlerinin yanı sıra, satıcının kimliği veya satılan malların ayrıntıları gibi çeşitli zorunlu bilgiler görünmelidir.

Çevre bilincine sahip tüketiciler

Kolektif hayal gücünde ve günlük hayatta, basılı makbuz her şeyden önce hemşehrilerimiz tarafından, aile bütçesini yönetmek veya işlem miktarını kontrol etmek için bir araçtır.

Ancak, artık sadakat programlarına bağlı olarak elektronik olarak veya özel uygulamalarda gönderilebilir. Sonuç olarak, kağıt makbuzların azaltılması ve ardından ortadan kaldırılması, özellikle de mürekkep bozulduğunda yırtılma, yırtılma veya artık herhangi bir yazı taşımama eğiliminde olduklarından, ekolojik bir yaklaşımın parçasıdır.

Dolayısıyla ülkemizde akıllı telefonlar veya bilgisayarlar söz konusu olduğunda ekipman oranı yüksek olduğu için bu Kanun bir engel teşkil etmemelidir. Gerçekten de Fransızların %77’si son nesil bir telefona sahip, özellikle de %95’i donanıma sahip 18-39 yaşındakiler arasında.

Kaydi makbuz bu nedenle hem teknolojik ilerlemeyi hem de temel çevre korumasını birleştirecektir. Bu son argüman kozmetik veya pazarlama değildir, çünkü bu küçük kağıt parçalarında Bisfenol A’nın bulunması da hükümeti sistematik baskılarını yasaklamaya teşvik eden nedenlerden biridir.

Endokrin bozucudur, kanser görünümünü destekler. Yani onlara ne kadar az dokunursak, o kadar iyiyiz!

Tüccarlar yasayı öngörmeli

Tüccarlar ise yasayı öngörmeye ve israfla mücadele yasasının önlemlerini uygulamaya davet ediliyor. Müşterilerini bu yeni yaklaşım yürürlüğe girmeden önce eğitir ve alıştırırlarsa, işletmeleri için sayısız fayda sağlar.

Ek olarak, artık bir bilete sahip olmak istemeyen veya salgın hala devam ederken kağıt biletleri işlemek istemeyen müşteriler için alternatif ve güven verici bir çözüm geliştirme fırsatına sahipler. Özellikle akıllı telefon ve/veya e-posta ile iletime uyarlanmış çözümlerle.

Ayrıca, ekolojik geçiş ve müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığının korunması açısından katılımlarını göstermek için bir fırsattır. Tüm bunlar yalnızca müşteri deneyimini iyileştirebilir. Aslında kağıt uzak bir anı olacak.genel-15