Yakında çıkacak olan iPhone 14 Max’in görüntüleri zaten sızdırılmış durumda. iPhone 13 mini bu yılki iPhone serisinde değiştirildi. Beklenen yeni iPhone modelinin yanı sıra fiyatı ve varyantı ile ilgili teknik detaylar da artık mevcut.

  • Yeni bir sızıntı, iPhone 14 Max’in daha hızlı bir ekrana sahip olacağını gösteriyor
  • Apple, yeni iPhone modelinin RAM kapasitesini de artırabilir
  • iPhone 14 Max gayri resmi olarak 899 dolardan listeleniyor

Tanınmış Apple sızıntısı Shadow Leak’ten alınan bilgilere dayanarak, iPhone 14 Max, iPhone 13’ün bazı donanım özelliklerini devralacak. Bu özellikle tasarım için geçerlidir. Apple’ın iPhone 14 Max’i en azından RAM açısından önemli ölçüde yükselteceği de belirtiliyor.

Daha hızlı ekran ve daha fazla belleğe sahip iPhone 14 Max

Kaynak, iPhone 14 Max’in 90Hz yenileme hızına ve 2278 x 1284 piksel çözünürlüğe sahip 6.7 inç OLED ekrana sahip olacağını belirtiyor. Piksel sayısı daha az şaşırtıcı olsa da, özellikle yenileme hızı, iPhone 13’ün 60Hz ekranına göre kayda değer bir gelişme.

Ne yazık ki, geçen yılki iPhone’daki aynı A15 Bionic yonga seti muhtemelen hem iPhone 14’e hem de daha büyük Max’e güç sağlayacak. Öyleyse, Apple ilk kez standart iPhone’u Pro serisinden önemli ölçüde daha fazla ayırdı. Bionic A15 ile bu yılki A16 SoC arasındaki gerçek performans farkını şu anda değerlendiremiyoruz.

iPhone 14 delikli hap şeklinde

Hem iPhone 14 Pro hem de Pro Max’in delikli bir ekrana ve yeni bir 48MP kameraya sahip olacağına dair spekülasyonlar var. / © SonrakiPit

Daha önce bahsedilen özelliklere ek olarak, iPhone 14 ve Max modelleri muhtemelen çift 12 MP arka kameraya sahip olacak. Sızıntı yapan kişi, iPhone 14’ün otomatik odaklı selfie kamerası hakkında daha önceki bir raporu doğrulamadı. Yeni 48MP ana sensöre yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in sahip olacağı kesin olarak kabul ediliyor.

Fiyata gelince, iPhone 14 Max, 128 GB depolama alanına sahip temel sürümde 899 $ fiyatla piyasaya sürülebilir. 256GB modeli muhtemelen 100 $ daha pahalı olacak. Tabii ki, bu tür bilgilere her zaman sağlıklı bir şüphecilik dozuyla bakmanızı tavsiye ederiz. Apple’ın resmi iPhone etkinliği Eylül ayında gerçekleşene kadar kesin olarak bilemeyeceğiz.

Apple’ın iPhone mini’den Max modeli lehine tamamen vazgeçtiği doğru mu? Yorumlarda bize bildirin.genel-27