Yeni bir Microsoft Teams güncellemesi, kullanıcıların işlerini verimli bir şekilde yapmak için ihtiyaç duydukları uygulamaları bulmasını ve kullanmasını her zamankinden daha kolay hale getirmek istiyor.

Video konferans hizmeti, kullanıcıların zor durumda kalmadıklarından emin olmak için “kullanıcılar için sürtünmesiz uygulama yeniden yükleme” dediği şeyi sunacak bir yükseltme üzerinde çalıştığını söylüyor.

Güncelleme, çok sayıda sohbet veya ekip mesajı ile uğraşan veya Microsoft Teams’e erişmek için bir dizi farklı makine veya cihaz kullanan kullanıcılara hitap ediyor gibi görünüyor, yani aynı uygulamaları yeniden yüklemeye devam etmelerine gerek kalmayacak. ve tekrar tekrar.

Microsoft Teams uygulamaları

Resmi girişinde Microsoft 365 yol haritasıgüncellemenin çıkış tarihi Mayıs 2022 olarak listeleniyor, bu da önümüzdeki birkaç hafta içinde bir dağıtımın gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Hizmet, kullanıcıların yeni bir sohbet veya ekip içinde kullanmaya başlamak için favori botlarından “@bahsetmelerine” ve ayrıca en sık kullandıkları uygulamaları bulmalarına yardımcı olmak için uygulama açılır pencerelerini kullanmalarına olanak tanır.

Şirket, “Tek seferlik kurulum, uygulamayı o kullanıcı için Teams içinde herhangi bir yerde kullanıma hazır hale getirecektir” diyor.

Güncelleme yayınlandığında, dünyadaki tüm Microsoft Teams masaüstü kullanıcıları için geçerli olacaktır.

Güncelleme, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için hibrit çalışma ve çevrimiçi işbirliğini daha az zahmetli hale getirmek amacıyla Microsoft tarafından sunulan bir dizi özelliğin en yenisidir.

Bu, kullanıcıların yakında Office.com’a Microsoft Teams uygulamaları ve Windows için Office uygulaması eklemesine olanak tanıyacak yeni bir yükseltmeyi içeriyor; bu, belirli uygulamaları kullanmak için artık platformlar arasında geçiş yapmaya gerek olmadığı anlamına geliyor.

Şirket ayrıca kısa süre önce Microsoft Teams’in masaüstü sürümünün yakında doğrudan Microsoft Store’dan indirilebileceğini duyurdu; bu, kullanıcıların Windows ve Mac için Teams istemcisini indirmek için şirketin web sitesine gitmelerine gerek kalmayacağı anlamına geliyor.genel-6