Xiaomi 12 Pro, JerryRigEverything’in dayanıklılık testinden sağ çıktı ve akıllı telefonun yapısal olarak OnePlus 10 Pro’ya kıyasla daha sağlam olduğunu gösteriyor. OnePlus cep telefonu, bükülme testinden sağ çıkamadı ve ikiye bölündü. Zorlu testler sırasında telefonlar çizilmelere, ateşe ve bükülme testine maruz kaldı. Xiaomi 12 Pro ve OnePlus 10 Pro benzer özelliklere sahiptir. Her ikisi de sırasıyla Xiaomi ve OnePlus’ın amiral gemisi modelleri. OnePlus 10 Pro, Mart ayında Hindistan’da piyasaya çıkarken, Xiaomi 12 Pro geçen ay piyasaya sürüldü.

Zack Nelson tarafından JerryRigEverything adlı YouTube kanalında yayınlanan sekiz dakikadan uzun bir videoda, Xiaomi 12 Pro normal çizik testine tabi tutuluyor. Telefonun Corning Gorilla Glass Victus ekranı ve Xiaomi tarafından sağlanan bir ekran koruyucusu var. Telefonun ekranı, Mohs ölçeğinde altıncı sertlik seviyesinde hafif çizikler ve yedinci seviyede daha derin oyuklar almaya başladı – bir telefonun günlük kullanımda yaşamayabileceği bir şey. Bu, OnePlus 10 Pro’nun JerryRigEverything testindeki performansına benzer.

Ekranda, özellikle ekran altı parmak izi sensörünün üstündeki alanda bu derin çiziklere rağmen, Xiaomi 12 Pro dokunmatik girişleri tanımaya devam etti. Yangın testine gelince, çakmağın alevine yaklaşık 30 saniye maruz kaldıktan sonra ekran beyaz bir iz bırakarak kızardı. Xiaomi telefonu alüminyum bir çerçeve alıyor ve arkası buzlu. Video, çerçevedeki boyanın soyulduğunu ve buzlu boyanın kolayca çizildiğini gösteriyor.

Son turda Nelson, akıllı telefonu ortasından bükmeye çalışır. Xiaomi 12 Pro sağlam kaldı, ancak dahili olarak bir miktar hasar olduğunu gösteren bazı tıklama sesleri vardı. Buna karşılık, OnePlus 10 Pro, bükülme testi sırasında yarıya indi.

Hindistan’da Xiaomi 12 Pro fiyatı Rs olarak belirlendi. 8GB RAM modeli için 62.999. 12GB RAM varyantı, Rs fiyat etiketi taşır. 66.999. Xiaomi, telefonu Couture Blue, Noir Black ve Opera Mauve renk seçenekleriyle piyasaya sürdü.
genel-8