Adrian Holmes, Star Trek: Strange New Worlds'de Amiral Robert April rolünde.  Karla kaplı bir ormanın fonunda kar yağışı altında dururken, sol koluna yama olarak giyilen Yıldız Filosu Deltası amblemi olan siyah bir palto giyiyor.

Adrian Holmes Amiral Robert April olarak Uzay Yolu: Garip Yeni Dünyalar.
resim: olağanüstü

Garip Yeni Dünyalar USS’nin maceralarını takip ediyor Girişim Kirk’ten önce kaptan koltuğuna oturdu. ve biz varken 2. sezona kadar beklemek serisinin görmek Kirk, Anson Mount’ın Kaptan Pike tek değil mi Girişim serideki komutan – ve ilginç bir yeni ışık altında gösterilen tek komutan değil.

Dizinin bu haftaki ilk bölümünün prömiyeri ile bir haber geldi. Erkekler‘ ve OkAdrian Holmes, Amiral Robert April’ı oynayacak. Garip Yeni Dünyalar. “O kaptandı Girişim Pike’tan önce, bu yüzden orijinal dizide Pike’ın Kirk ile kurduğu ilişkiye sahip. Garip Yeni Dünyalar Yönetici yapımcı Henry Alonso Myers, io9’a yakın zamanda Zoom üzerinden Nisan’ı yeniden tanıtma kararı hakkında bilgi verdi. Nisan küçük bir rol oynar Garip Yeni Dünyalar, ancak Myers, bu paralellik nedeniyle bunu önemli görüyor. “Daha önce gelen kişiyle aynı efsanevi yere sahip.”

Garip Yeni Dünyalar Nisan ayının ilk kez canlı aksiyonda yer alacağını işaret ediyor Yıldız Savaşları 1974’te ilk çıkışını yapmasından bu yana franchise’daki ilk televizyon görüntüsü Uzay Yolu: Animasyon Dizisi “Saat Karşıtı Olayı” bölümü. Orada, karakter tarafından seslendirildi yürüyüş efsane James Doohan ve tanıştığımız renkli adamın aksine beyaz bir adam olarak sunuldu. Garip Yeni Dünyalar. Zaman değişti – ve bazı çevreler, Holmes’un oyuncu kadrosunda ırkçı köpek düdüklerini yankılamak için bir süreklilik endişesi ve endişesi kullanmaya başladılar.

Myers, Holmes’un oyuncu seçimiyle ilgili bazı şikayetler üzerine “Biliyorsunuz, ‘tartışma’ konusuna gelince, bunun tartışmalı olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Bunu satırının altına koydum, bilirsin, sanırım eğer [Gene] Roddenberry bugün şovu yapıyordu, yapacağı seçimler bunlar. Gibi eski bir mülkle çalışırken zor Yıldız Savaşları, çünkü bu… Bunu kolektif bir rüya gibi düşünüyorum. İzleyerek büyüdüm orijinal dizi, Gelecek nesil, Derin Uzay Dokuzve ayrıca filmler—belirli bir fikrim var Yıldız Savaşları ondan böyle bir şey çıktı. İçinde benim hafıza. [The series has] yarım yüzyıldan fazla bir süredir var: herkesin bu şeylerle ilgili kendi kişisel hafızası var, bu yüzden bunu buraya getirdiklerini düşünüyorum. Buna değer veriyor ve saygı duyuyorum.”

“Ama aynı zamanda… 1960’ların televizyonuna benzeyen bir dünya istemediğimizi de düşünüyorum. Şimdinin televizyonu gibi görünmesini istedik, dünyanın şimdi. Tartışmalı bir karar olduğunu düşünmüyorum bile [to have cast Holmes]. Karakterimizin versiyonunu yapıyoruz, diğer insanlar için o versiyondan uzaklaşmıyor. Umarım, aslında, buna ekler. Ve bu işin bir nevi eğlencesi,” diye ekledi Myers, “Biliyorsunuz, kimse Sam Jackson’ın görünüşünden şikayet etmedi. [in the MCU]!”

Henry Alonso Myers’dan bu hafta io9’da daha fazlası için bizi izlemeye devam edin—Uzay Yolu: Garip Yeni Dünyalar 5 Mayıs Perşembe günü Paramount+’da prömiyer yapacak.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7