Apple, iPhone 14 ve Watch Series 8’in yanı sıra bu yıl Watch SE 2’yi de tanıtabilir. En son rapora göre, Watch SE’nin ilk neslinin halefi bazı önemli değişikliklerle övünebilir. Ve Apple Watch Series 8, mevcut Watch neslinde birçok kişinin umduğu bir sensörü getirebilir.

  • Apple Watch SE 2, bu yıl içinde Watch Series 8 ile birlikte görünebilir.
  • Watch SE 2’nin her zaman açık bir ekrana ve EKG izlemesine sahip olduğu söyleniyor.
  • Apple Watch Series 8’in vücut ısısı sensörüne sahip olduğu söyleniyor.

SE 2: Fiyat artışı ve daha hızlı işlemci bekleniyor

Tasarım açısından, Apple Watch SE 2022’nin sırasıyla 40 mm ve 44 mm seçenekleriyle orijinal varyantla aynı görünüme sahip olduğu söyleniyor. iDropNews’e göre, değişiklikler ekran işlevselliğini ve kalp atış hızı izlemeyi etkiler.

Watch SE, AMOLED ekrana sahip olmasına rağmen, Watch serisindeki daha pahalı modellerden bildiğimiz gibi her zaman açık moduna sahip değil. Apple’ın bu özelliği etkinleştirdiği söylendiği için, yaklaşan Watch SE 2 ile bu değişebilir. Bu noktada, şirketin ek donanım bileşenleri ekleyip eklemeyeceği veya yalnızca yazılımı değiştirerek özelliği etkinleştirip etkinleştirmeyeceği belli değil. İkincisi, Watch SE kullanıcılarına da umut verebilir.

Diğer özelliklere gelince, Apple’ın Watch SE 2’nin kalp atış hızı sensörünü EKG izleme ekleyerek iyileştirdiği söyleniyor. Yeni özellik Watch Series 7’de mevcutken Watch SE’de büyük ölçüde gözden kaçırıldı. Kesin şarj hızı henüz teyit edilmemiş olsa da hızlı şarjdan da bahsediliyor.

Bu arada, bilgi sahibi ayrıca Watch SE’nin 2.300 dolara mal olacağını iddia ediyor. 40 mm Watch SE için bu, 279 ABD doları (Almanya’da 291.45 Euro’dan) olan RRP’ye kıyasla 20 ABD doları tutarında bir fiyat artışına karşılık gelir. Sonuçta, Cupertino’nun yakında çıkacak olan akıllı saati, önemli bir performans artışı sağlayacak olan daha hızlı S7 yongası tarafından desteklenmelidir.

Apple Watch Series 7 Series 6 Watch SE

Apple’ın akıllı saatlerini karşılaştırdık ve hangi modelin para için en iyi değeri sunduğunu bulmaya çalıştık. / © SonrakiPit

Vücut ısısı izleme, Apple Watch Series 8’e girebilir

Merakla beklenen Watch Series 8’in, tanınmış bir Apple sızıntısı olan Ming-Chi Kuo tarafından onaylandığı üzere bir vücut ısısı sensörü ile geleceği söyleniyor. Bu, Apple Watch 8’in daha önce ele aldığımız kan şekeri özelliğinin yanı sıra ek uydu bağlantısına ektir.

Bahsedilen sıcaklık izleme özelliği hakkında henüz fazla bir şey bilmiyoruz. Apple, Fitbit Sense’e benzer şekilde kadınların adet döngülerini izlemek veya ateşleri tespit etmek için bunları kullanabilir. Belirli Garmin akıllı saatleri ve fitness takipçileri, üçüncü taraf uygulamalar tarafından sıcaklık ölçümünü de destekler.

Apple Event 2022’ye daha birkaç ay var: Watch Series 8 ve Watch SE’nin en çok hangi özelliklerini dört gözle bekliyorsunuz? Yorum bölümünde bize yazın.genel-27