Warren Buffett, 25 Dolara Dünyadaki Tüm Bitcoinleri Alamayacağını Söylüyor başlıklı makalenin resmi

Ekran görüntüsü: YouTube / CNBC

Warren Buffett her zaman bir bitcoin şüphecisi olmuştur. Ama milyarder yatırımcı kripto para birimi için şimdiye kadarki en sert sözlerini söyledi hafta sonu. Buffett, kriptoya karşı olduğunu açıkça belirtti insanların bitcoin ticareti yaparak para kazanıp kazanamayacaklarıyla hiçbir ilgisi yoktur. Buffett’in muhalefeti tamamen prensipte çünkü bitcoin’in kendine has bir özelliği yok değer.

“Önümüzdeki yıl mı yoksa beş mi yoksa 10 yıl mı yükselir, bilmiyorum. Ama oldukça emin olduğum bir şey var ki, çoğalmıyor, çoğalmıyor. bir şey üretin, “dedi Buffett, Berkshire Hathaway yıllık hissedar toplantısında içinde Omaha, Nebraska Cumartesi.

Buffett, “Bir büyüsü var ve insanlar birçok şeye sihir bağladılar,” diye devam etti Buffett.

124 milyar dolarlık serveti olan Buffett, toplantısına katılanların bir şekilde ABD’deki tüm tarım arazilerine sahip olduklarını ve kendisine %1’lik bir hisse teklif edildiğini açıkladı. 25 milyar dolara o tarım arazisi, hemen bir çek yazardı çünkü üretken olan bir şey için çok fazla.. Buffett, tüm daire kiralamalarının %1’i için benzer bir anlaşma yapacağını söyledi. ABD’de, eğer bu bir şekilde teklif edildiyse.

“Bana dünyadaki tüm Bitcoin’e sahip olduğunu söyleseydin ve bunu bana 25 dolara teklif etseydin, onu almazdım çünkü onunla ne yapardım? Öyle ya da böyle sana geri satmak zorunda kalacağım. Belki aynı kişiler olabilir ama hiçbir şey yapmayacak,” dedi Buffett.

“Daireler kira üretecek ve çiftlikler yiyecek üretecek. Ve eğer tüm bitcoin’im varsa…” Buffett, bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya atıfta bulunmadan önce “var olabilir veya olmayabilir” dedi.

[Satoshi] hakkında bir gizem yaratabilir. Ama herkes benim nasıl biri olduğumu biliyor,” dedi Buffett, bitcoin’in yalnızca dünyanın en popüler kripto para birimi haline geldiğini çünkü kökenlerini çevreleyen büyük bir gizem olduğunu öne sürdü.

“Bazı şeylerin somut bir şey üretmeyen değeri vardır. Demek istediğim, harika bir tablonun muhtemelen bundan 500 yıl sonra bir değeri olacağını söyleyebilirsiniz,” dedi Buffett.

“Fakat varlıklar, değere sahip olmak için birine bir şey teslim etmeleri gerekiyor ve sadece bir para birimi var. senher türlü şeyle gelebilirsin Buffett, varsayımsal bir kripto paraya atıfta bulunarak, Berkshire paralarını veya Berkshire parasını koyabiliriz” dedi.

Ama sonuçta bu para,” dedi Buffett, 20 dolarlık bir banknotu uzatarak. “Ama bu para olan tek şey. Amerika Birleşik Devletleri’nin gideceğini düşünen herkes Berkshire parasının kendilerininkinin yerine geçmesine izin verme şeklini değiştirmek, akıllarının ucundan bile geçmez.”genel-7