Danimarkalı yıldız Trine Dyrholm (Daha İyi Bir Dünyada, kalplerin kraliçesi) katılmak için oturum açtı Doğum günü kızı (çalışma adı), yönetmen Michael Noer’ın yaklaşan draması (Dondan Önce, papillon).

TrustNordisk, filmin uluslararası satış haklarını aldı ve bu ayın sonlarında Cannes Film Market’te alıcılara sunacak.

Gerilim draması olarak tanımlanan, Doğum günü kızı Dyrholm, kızı Cille’i ve en yakın arkadaşını Cille’in 18. doğum gününü kutlamak için bir gemi yolculuğuna davet eden 42 yaşındaki anne Nanna’yı canlandırıyor. Ancak rüya gibi tatil bir kabusa dönüşür ve Nanna adaleti sağlamak istiyorsa meseleleri kendi eline almak zorundadır. Noer, filmin senaryosunu Jesper Fink ile birlikte yazdı.

Noer, drama çıkışından bu yana Avrupa sahnesinde bir özellik oldu. Rsert vuruşlu bir hapishane draması, 2010’da Goteborg Film Festivali’nde En İyi İskandinav Filmi için Dragon Ödülü’nü aldı. İngilizce dilindeki ilk çıkışını 2017’de yaptı. papillon, başrollerini Charlie Hunnam ve Rami Malek’in paylaştığı 1973 macera klasiğinin yeniden çevrimi. 2018 dönem draması olan Danimarka filmlerine dönüşü Dondan Önceyıldız Jesper Christensen için Tokyo Film Festivali’nde jüri özel ödülü ve en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.

Dyrholm, Avrupa’nın en beğenilen aktörlerinden biridir. Thomas Vinterberg’in filmindeki rolüyle 2016’da en iyi kadın oyuncu Gümüş Ayı ödülünü kazandı. Komün ve Danimarka’nın Oscar’lara eşdeğer olan Bodil Ödülleri’ni sekiz kez kazandı. Onunla birlikte başrolde Doğum günü kızı Flora Ofelia Hofmann Lindahl olacak (Cennette olduğu gibi) ve Herman Tommeraas (Ragnarok).

Dyrholm’un 2019 dramasının yapımcısı René Ezra kalplerin kraliçesiüretiyor Doğum günü kızı birlikte Dondan ÖnceNordisk Film Prodüksiyonu için yapımcı Matilda Appelin. 22 Nisan’da sona eren 3,7 milyon dolarlık (3,5 milyon euro) prodüksiyonun ana çekimleri. Nordisk Film selam verecek Doğum günü kızı yerel olarak 2 Mart 2023.sinema-2