FTL: Faster Than Light’ın hayranları, Gameforge’un roguelike bilimkurgu strateji oyunu Trigon: Space Story’nin PC’de çıkışını duyurduğu gibi, atılacak başka bir keşif gezisine daha sahipler.

Trigon: Space Story, oyuncuları bir yıldız gemisinden başka bir şey olmayan, prosedürel olarak oluşturulmuş bir evrene fırlatacak. Gemi sadece 70’in üzerinde farklı silah ve yetenekle özelleştirilemez, aynı zamanda oyunculara geminin sistemlerini, motorlarını ve daha fazlasını, keşfedilmemiş galakside seyahat ederken ve yeni ırklarla temas kurarken yönetme görevi de verilecek.

Prosedürel olarak oluşturulmuş evren, her biri 10’dan fazla bireysel gezegen sistemine sahip dokuz sektörden oluşur. Bu sistemlerin her biri, rastgele anomaliler, yağmacı uzay korsanları ve oyuncular keşfederken ve hayatta kalırken başa çıkmak için “karmaşık bir galaksiler arası politika ağı” barındıracak.

Trigon: Space Story, Swords of Legends Online, Aion ve daha fazlasının yayıncıları Gameforge’un en yeni oyunudur ve yayıncılık firmasının ilk tek oyunculu oyunudur. Artık PC’de Steam veya Epic Games Store üzerinden hem normal hem de ek içerikli deluxe sürümlerde mevcut.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1