Dark Horse Comics'in 1993 serisi Star Wars: Jedi Masalları'nın logosu.

Dark Horse Comics’in 1993 serisinin logosu Yıldız Savaşları: Jedi Masalları.
resim: Dave Dorman/Kara At

Yıldız Savaşları animasyon son zamanlarda her yerde, doruk noktasından Klon savaşları gelişine Kötü Partigibi şeylere Vizyonlar, Macera Galaksisive Galaktik Dostlar arasında. Ama… bir tane daha var: Jedi Masalları.

Bu ne? Hiçbir fikrimiz yok.

Animasyonlu bir antoloji olarak tanımlanan yeni dizi, yanlışlıkla ortaya çıktı. panel programı (ve görünüşe göre web sitesinden kaybolduğundan beri) gelecek ayın Yıldız Savaşları Kutlama Anaheim. 28 Mayıs Cumartesi günü vizyona giriyor, Jedi Masalları bir şort antolojisi olacak. Panele katılacak Klon savaşları, isyancılar, Mandaloryalıve Ahsoka Yapımcı Dave Filoni, belki de dizinin onun gibi bir şey yerine kısmen kendisi ve Lucasfilm animasyonu tarafından denetlendiğini öne sürüyor. Yıldız Savaşları Vizyonlarıkendi bireysel hikayelerini geliştirmek için birden fazla Japon stüdyosundan yetenekler topladı.

Bunların hepsi varsayım, çünkü bilmiyoruz herhangi bir şey aslında sızan adı dışında dizi hakkında bir süre önce—ve şimdi Celebration’da Filoni ile bir panele sahip olması. Ne zaman kurulduğu ve kimi takip ettiği hakkında sıfır ayrıntı var. Bildiğimiz kadarıyla Yüksek Cumhuriyet’in Jedi’larını takip edebilir, Klon Savaşı’nın ön saflarındaki generalleri takip edebilir, cehennem, hatta sonra kurulabilirdi. Jedi’ın dönüşü veya Skywalker’ın Yükselişive galaksideki barış koruyucularının bir sonraki bölümünün ne olacağına karar verirken Luke veya Rey’i takip edin. gibi görünmeli.

O abilir zamanda daha da geriye gidin. İsim Jedi Masalları tanıdık biri mi Yıldız Savaşları hayranlar. Yıldız Savaşları: Jedi Masalları 35 sayılık bir çizgi roman serisiydi Dark Horse’dan 1993’te başlayan ve o zamanlar ortaya çıkanlardan biriydi. Yıldız Savaşları Genişletilmiş Evren, Eski Cumhuriyet zamanında hikayeler anlatmaya başladı. Ve sadece herhangi bir zamanda değil, ama binlerce ve binlerce filmlerden yıllar önce – Büyük Sith Savaşlarının hikayelerini anlatan, Mandalor Haçlı Seferlerive Jedi’dan Sith’e dönüşen Ulic Qel-Droma ve Exar Kun gibi karakterlerin yükselişi ve düşüşü. Bu ayar, bazılarının temelleri için temel oluşturdu. Yıldız Savaşları‘ galaksinin çok, çok uzaklardaki en eski kronolojik keşifleri ve bunun gibi sevilen hikayeler için zemin hazırlayacaktı. Eski Cumhuriyet Şövalyeleri– ve tarihinin unsurları çağdaş hale geldi Yıldız Savaşları kanon, ilham verici bilgi o bilgili dizi beğenmek Yıldız Savaşları Asiler ve Mandaloryalı.

Tam olarak ne olduğunu zaman gösterecek masallar gerçekten öyle – eğer eski Jedi ve Sith hikayeleri kadar büyük bir şeyse ya da kısa biçimli bir dönüş kadar basit bir şeyse Klon savaşları. io9, dizi hakkında ne zaman daha fazla bilgi edinebileceğimizi netleştirmek için Lucasfilm’e ulaştı… Yıldız Savaşları Daha fazlasını öğrenmek için kutlama.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7