Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü Thor’un büyülü çekici Mjolnir’in geri dönüşünü içeriyor – ve işte nasıl geri dönebileceğini açıklayan tüm teoriler. 2017 yılında Taika Waititi’nin Thor: Ragnarok Thor serisini etkin bir şekilde yeniden başlattı. Önceki sahte Shakespeare yaklaşımı, izleyiciler arasında hiçbir zaman iyi bir yankı uyandırmamıştı ve Marvel, Waititi’yi sıfırdan yeniden icat etmesi için güvendi.

Waititi basit bir formül izledi: eskiyle çık, yeniyle. Odin the All-Baba öldü, Leydi Sif hiçbir yerde bulunamadı, Warriors Three törensizce katledildi ve Asgard’ın kendisi – Waititi’nin ilgilenmediği – yok edildi. En çarpıcı ve unutulmaz sahnede, Thor’un büyülü çekici Mjolnir bile Thor’un daha önce hiç görülmemiş kız kardeşi Hela tarafından yakalandığında paramparça oldu. Ve yine de, tüm Marvel için açıkça memnun oldu Thor: Ragnarokperformansı, bu yaratıcı kararların bazılarında hızla geri adım attılar. Thor’un yeni bir silah olan Stormbreaker’ı vahşileştirmesi uzun sürmedi ve hatta Mjolnir geri döndü. Yenilmezler: Oyun Sonu zaman yolculuğu nezaketi. Filmin sonunda Steve Rogers tarafından, Avengers’ın Sonsuzluk Taşları arayışları sırasında yarattıkları dalların çoğunu budadığı için zaman çizelgesindeki uygun yerine geri alındı.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İlgili: Thor Neden Love & Thunder’da Mjolnir’i Kullanıyor?

Thor’un sevgili çekicinin yeniden resmi olarak geri dönmesi uzun sürmeyecek ve Mjolnir Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü karavan, Jane Foster’ın Mighty Thor’undan başkası tarafından kullanılmadı. Ama Mjolnir bu sefer nasıl geri dönecek? İşte ana teoriler.

Mjolnir Tamir Edilebilir


Mjolnir’in geri dönmesinin en olası açıklaması Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü Mighty Thor’un görüntülerde kullandığı çekiç parlak mavi çatlaklarla kaplı olduğu için tamir edilmiş olması. Thor’un Mjolnir’i (ve Jane’i) gördüğüne şaşırmış tepkisi göz önüne alındığında, bu onarım muhtemelen onun isteği üzerine gerçekleşmedi. Ne de olsa Thor, Mjolnir’i ne kadar sevse de, bir sahnede gösterildiği gibi, şimdi onun sevgisi Stormbreaker’a döndü. Yenilmezler: Oyun Sonu Steve Rogers’ı vermekte ısrar ettiği yer “küçük olan” bu yüzden onun yerine Thanos’u ezen Stormbreaker’ı elinde tutabilir. Büyük olasılıkla, Mjolnir başka bir nedenden dolayı onarıldı.


Dünya’daki Asgardlı mülteciler, sembolik silahın restore edilmesiyle ilgilenebilirler, özellikle de tamir edildiğinde büyülerinin devam edeceğine inanıyorlarsa – Mighty Thor’un güçlerinin layık olan birine verilebileceğini, böylece harekete geçebileceklerini düşünüyorlarsa. onların şampiyonu ve savunucusu olarak. Böyle bir restorasyon eylemi, muhtemelen, ırkı Mjolnir’i ilk etapta döven Nidavellir’in hayatta kalan son Cücesi Eitri’nin yardımını gerektirecektir. Onarılmış Mjolnir teorisi, ne sayesinde en olası gibi görünse de Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü Görüntüler ortaya çıkıyor, biraz fazla burnu havada hissettiriyor. Marvel’in Mjolnir’i yok etmekle bir hata yaptığını zımnen kabul ediyor ve ileriye bakmaktan çok geriye bakmak gibi geliyor, bu nedenle tüm yaklaşım Taika Waititi ile rahatsız edici bir şekilde oturabilir.


Mjolnir Başka Bir Boyuttan Dönebilir


thor loki kırpılmış

Oldukça makul bir başka teori, Mjolnir’in Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü başka bir zaman çizelgesinden, bir şekilde ana akım MCU Earth-616 zaman çizelgesine taşınıyor. Çoklu Evren, MCU’nun 4. Aşamasının önemli bir parçasıdır ve Disney+ TV şovları gibi WandaVision ve Loki keşfetmek, Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok önemli tehlikeleri ile mücadele ve Doktor Garip devam filmi açıkça başlıklı Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange. Hepsinden önemlisi, Ağustos 2019’da şu raporlar vardı: Loki doğrudan bağlı Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü. Yapılan tüm çalışmalar göz önüne alındığında Loki Varyantlar konseptini oluşturmuyorsa, bir alt-gerçeklik Thor’un bir noktada farkında olmadan Mjolnir’i bir portaldan fırlatması, hatta ana zaman çizelgesinde kendisinin ortaya çıkması kolayca mümkündür. Loki’nin çekici kendi üzerine getirmesi fikri, onu asla kaldıramadığı düşünülürse, çok daha az olasıdır.


İlgili: Steve Rogers, Kaptan Amerika Olmadan Çok Önce Mjolnir’e Layıktı

Mjolnir Flashbacklerde Görünebilir


Tabii ki, basit bir açıklama, Mjolnir’in film boyunca geri dönüşlerde görüneceği olabilir. Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü Jason Aaron’ın çizgi roman serisinden Gorr the God-Butcher karakterini tanıtacak. Çizgi romanlarda Gorr the God-Butcher ve Thor’un birlikte uzun bir geçmişi var. Böyle bir yaklaşım, olaylardan sonra bir sıfırlama gibi hissetmekten kaçınma erdemine sahip olacaktır. Thor: Ragnarok, ama aynı zamanda pek olası değil. Jane Foster’ın Mighty Thor görünümünün çatlak bir Mjolnir ile günümüze sağlam bir şekilde oturduğu gerçeğinin yanı sıra, Thor ve Gorr arasındaki bir dizi geri dönüş, oyunun ana baskısından dikkati dağıtma riskini taşır. Thor: Aşk ve Gök GürültüsüThor’un barışı seven bir maceracıya dönüşmesini anlatan hikayesi. Mjolnir’in hikayesini tamamlamak için bir bahane olarak bile geçmişe dönüşlerin kullanılması, geriye bakmak gibi hissettirir.


Mjolnir Zaman Yolculuğu Yoluyla (Yine) Geri Dönebilir


Kaptan Amerika (Chris Evans), Avengers: Endgame'de Mjolnir'i kullanıyor

Son olarak, Mjolnir’i günümüze getirmek için zaman yolculuğunu kullanma fikri gibi daha uzak seçenekler var. Böyle bir zaman yolculuğu yaklaşımı, Yenilmezler: Oyun SonuMjolnir’in eski bir versiyonu geçmişten koparılıp Steve Rogers tarafından Thanos’tan sonraki son savaşta kullanıldığında. Bu fikir, ilk bakışta oldukça tekrarlayıcı olduğu için pek olası görünmese de, çok farklı şekilde ele alınabilir; Jason Aaron’ın çizgi roman serisindeki bir hikaye, Thor’un Tanrı Kasabı Gorr’a karşı birlikte çalışmak için tarihteki kendi yerlerinden çekilen üç farklı tekrarını gördü ve Taika Waititi benzer bir şey yapmayı pekâlâ seçebilirdi. Bu yüzden zaman yolculuğu gerçekten göz ardı edilmemeli, çünkü o çizgi roman arkının ilham verici bir parçası. Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü.

Mjolnir Necrosword Tamamen Siyahtan Daha Güçlü mü?


Godbutcher Gorr, Necrosword All Black'i kullanıyor

Mjolnir’in nasıl geri döndüğüne dair sorularla birlikte Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü, Thor’un silahlarının Gorr’un efsanevi kılıcı All-Black the Necrosword’a karşı kendilerini tutabilecek kapasitede olup olmadığını düşünmek de çok önemlidir. Saf karanlıktan dövülmüş ve orijinal olarak kötü tanrı Knull tarafından kullanılan All-Black, aslında duyguludur ve derin öfkesi ve nefreti nedeniyle Gorr’u seçmiştir. Gorr ve Necrosword’ün birleşik gücü gerçekten de müthiş ve Mjolnir’in (MCU’da çizgi romanlardan daha zayıf olan) onu tek başına yenmesi uzun bir emir gibi görünüyor, özellikle de çekiç yakın zamanda tamir edilmişse ve hala çatlaklar gösteriyor. Büyük olasılıkla, All-Black’i yenmek Stormbreaker ve Mjolnir’in birleşik gücünü alacak, bu da Thor Odinson ve Mighty Thor’un muhtemelen bir araya geleceği düşünüldüğünde mantıklı geliyor. Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü


Mjolnir’in dönüşü kesinlikle pek çok kişinin dikkatini çekti – ama aslında bu oldukça şaşırtıcı değil. Jane Foster’ın MCU’ya dahil edilen hikayesi, Foster’ın büyülü çekici eline aldığında Thor’un gücünü kullanmaya layık olduğunu kanıtladığı bir hikayeye dayandığından Mjolnir’i gerektiriyor. Mjolnir’in geri dönmesinin en olası açıklaması Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü zaman çizelgesinin orijinal silahına bir onarım işi gibi görünüyor, ancak filmin 2022 Temmuz’unda gösterime girmesine kadar kesin olarak söylemek imkansız olacak.

Daha fazla: Fat Thor Hala Love & Thunder’da Görünmeli (Hemsworth’un Yeni Görünümüne Rağmen)


  • Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange (2022)Çıkış tarihi: 06 Mayıs 2022
  • Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (2022)Çıkış tarihi: 08 Tem 2022
  • Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda/Kara Panter 2 (2022)Çıkış tarihi: 11 Kasım 2022
  • Harikalar/Kaptan Marvel 2 (2023)Çıkış tarihi: 17 Şubat 2023
  • Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 (2023)Çıkış tarihi: 05 Mayıs 2023
  • Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania (2023)Çıkış tarihi: 28 Temmuz 2023

Muncher Ghostbusters Afterlife Fragmanında

Ghostbusters 5 Sony Tarafından Onaylandı, Oyuncular ve Hikaye Hala Bir Sır


Yazar hakkındasinema-1