Luis Vera, üçüncü zamanın cazibesi olduğuna inanıyor. Kendini seri girişimci ilan eden bu kişi, 90’lı yıllarda yolculuğuna başladığında perakendeyi dijitalleştirme vizyonunun on veya yirmi yıl erken olduğunu kabul ediyor. Prospect ve Scopex adlı bir çift girişim aracılığıyla mağaza envanterini yakalamaya yardımcı olmak için raflara kamera yerleştirmek ve birinin raylarda koştuğu tavana dayalı bir sistem de dahil olmak üzere çeşitli yöntemler denedi.

Etkili bir şekilde, Amazon’dan çok önce Amazon ile rekabet etmeye çalışıyordu – en azından anlamlı bir anlamda. Bilgisayarla görme, makine öğrenimi ve benzerleri elbette o zamandan beri çok şey yakaladı. Doğrudan Amazon ile rekabet etme fikri, görünüşte imkansız bir düzendir, ancak ZippedVizyonu, son kilometre teslimatlarını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için tuğla ve ölümlü konumların coğrafi avantajını kullanır.

Resim Kredisi: Zipped

Şirket, raflarda ne olduğunu takip etmek için bir envanter robotu kullanıyor ve çevrimiçi bir “dijital ikiz” yaratıyor. Örneğin DoorDash için birisi bir şey sipariş ettiğinde, müşteri yalnızca rafta ne olduğunu değil, onu nerede bulacağını da bilir. Sistem, hem ürünlere yön verebilir hem de öncelikli bir alışveriş listesi sunabilir, böylece mümkün olan en hızlı şekilde girip çıkabilmeleri sağlanır. Şirketin gelecekte AR’yi nasıl dahil edebileceğini görmek kolay (ve bu yol haritasında), ancak burada kendimizi biraz aşıyoruz.

Vera, “Taksilere yardım edecek bir şirket varsa, Uber’in çıktığı zaman buna iyi bir örnektir” diyor. “Tuğla ve harç dükkanları burada kalacak. Mağazada satın alan çok sayıda insan olacak, bu yüzden buna yaklaşmanın en iyi yolunun mağazayı dijitalleştirmek ve müşterilerinizi mutlu edecek tüm bunları yapmak olduğunu düşünüyorum. İster son teslimat olsun, ister mağazada alışveriş olsun – dijital ikize sahip olduğunuzda bir sürü şey yapabilirsiniz. ”

Bugün, Bay Area merkezli firma, Transpose Platform liderliğindeki 12,5 milyon dolarlık A Serisi’ni artırdığını duyurdu. Bu, erken aşama robotik yatırımcısı Grep VC tarafından yönetilen, geçen yılın Eylül ayında açıklanan 6,9 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turuna katılıyor.

Transpose’tan Alex Bangash, “Perakende Teknolojisi sektöründeki sonraki aşama şirketlere yatırım yaptıktan sonra, Zippedi’nin öncekilerin deneyip başarısız olduğunu ve sermaye açısından verimli bir şekilde yapmayı nasıl başardığını görmek bizi çok heyecanlandırdı” diyor. “Zippedi’nin perakende alanını dijitalleştirme açısından yaptığı şey o kadar dönüştürücü ki, oluşturdukları teknoloji yığınının, hem tüketicileri için mükemmel bir alışveriş deneyimi hem de karlı bir şekilde çalışmak isteyen her modern perakendeci tarafından kullanılacağından şüphemiz yok.”

Şirket, Vera’nın yerli Şili’sindeki denemeler de dahil olmak üzere bir süredir sistemi pilot test ediyor. O zamandan beri en büyük ev geliştirme mağazasıyla bir anlaşma yaptı. Şirket, perakendecinin gerçek adını söylemeden bu kadarını ortaya çıkarabilir. oldukça kolay oradan tahminde bulun, ancak. Zincir, 100’den fazla Zippedi robotunu kullanmak için bir sözleşme sağladı. Başlangıç, Bossa Nova – Walmart anlaşmasında benzer bir kaderle karşılaşmamak için tüm yumurtalarını tek sepete koymamaya dikkat ediyor.

Doğrudan ev geliştirme devi ile rekabet etmeyen ek ortaklar imzalıyor. Pek çok perakendecideki dar marjlar göz önüne alındığında, Zippedi robotları kullanmanın ve bu mağazalardaki markalarla ortaklık kurmanın maliyetini bölmeye çalışıyor.

Vera, “Unilever, SC Johnson, Johnson & Johnson, Pepsi ve Colgate ile birlikte çalışıyoruz” diyor. “Aslında onlar için nasıl değer yaratacağımız konusunda çıldırdık. Dolayısıyla bir sonraki adım, bunu ABD’ye getirmek” dedi.genel-24