Elon Musk, Twitter’ı yeni satın aldı ve şimdi tüm internet yanıyor (ya da en azından öyle hissettiriyor). Ortalık sakinleşmeye başladığında bazı büyük değişikliklerin uygulanması muhtemeldir, ancak Twitter kullanıcıları, Musk’ın 16 yıllık sosyal medya platformu için ne planladığını görmek için beklerken bazı harika yeni özellikleri sabırsızlıkla bekleyebilir.

İlk olarak, artık altyazıları (genellikle CC olarak kısaltılır) istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Bu, Twitter’ın ilk CC özelliği değil, ancak en kullanışlısı gibi görünüyor ve bu güncellenmiş CC işlevi, görüntü için girişe izin veren ve merakla beklenen ALT rozeti de dahil olmak üzere Twitter’ın şu anda yayınladığı diğer erişilebilirlik özelliklerini tamamlayacak. Açıklamalar.

Daha fazla gör

Sunulan bir başka özellik de, iOS kullanıcılarının platform için kendi GIF’lerini oluşturma yeteneğidir. Video, iOS cihazınızda uygulama içinde yakalanabilir ve Twitter’ın tanımladığı gibi “kendi havanızı yakalayın” şeklinde kolayca bir GIF’e dönüştürülebilir.

Bunun işlevselliği, bir filtre veya efekt uygulamanıza izin veren hiçbir düzenleme özelliği olmadığından oldukça sınırlı görünüyor, ancak bu, sosyal içeriği uygulama dışında düzenlemek için daha az zaman harcamak isteyen içerik oluşturucular için harika bir varlık olabilir.

Daha fazla gör

GIF’lerden bahsetmişken…

Bu, ufuktaki GIF ile ilgili tek yeni özellik değil, çünkü Twitter şu anda kullanıcıların bir tweet’e aynı anda fotoğraf, GIF ve video eklemesine izin verecek bir şey geliştiriyor gibi görünüyor. Bu, Temmuz 2020’de Android uygulamasında bu özelliğe referanslar bulduğunu iddia eden tersine mühendis Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi, ancak o sırada hiçbir şey görünmüyordu.

Bir iOS kullanıcısıysanız endişelenmeyin, uygulamanın iOS sürümünde aynı özellik için referanslar bulunmuş gibi görünüyor. Bunların hepsi açıkça hala geliştirme aşamasında, bu yüzden özelliğin ne zaman halka sunulacağını bilmiyoruz, ancak yakında olacağını umuyoruz.

Daha fazla gör

Son olarak Twitter, yerleşik bilimsel fikir birliği olan iklim değişikliğiyle çelişen yanıltıcı reklamları yasaklayacağını duyurdu. Bu beyan, Dünya Günü’nde (22 Nisan Cuma) yapıldı. resmi Twitter günlüğü.

Blog, “Bu ay, Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli bir rapor yayınladı. yeni ve endişe verici raporiklim krizinin aciliyetinin altını çizerek – küresel ısınmanın gidişatını değiştirmek için “acil ve derin emisyon azaltımları” gerektiğini yazdılar.

Şimdi, hepimiz için anlamlı bir iklim eylemi her zamankinden daha önemli. Bugün, #EarthDay2022’de, Twitter’da gerçekleşen iklim sohbetlerine hizmet etme çalışmalarımız ve kendi sürdürülebilirlik taahhütlerimizle ilgili en son gelişmeleri paylaşıyoruz.”

Bunun nasıl düzenleneceğine dair çok az bilgi vardı ve Twitter, rahatsız edici reklamların yasaklanmasının “otorite gibi yetkili kaynaklar tarafından yönlendirileceğini” doğruladı. Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli Değerlendirme Raporları”.

Yine de Twitter’ın veri merkezlerinin 2022’nin sonuna kadar %100 karbonsuz bir güç kaynağı kullanma hedefi var ve şirket bu son tarihe ulaşma konusunda kararlı görünüyor.

Blog yazısında ayrıca “Bu sohbetlere daha iyi hizmet verebilmek için, Twitter’da iklim değişikliği konusundaki bilimsel fikir birliğine aykırı olan yanıltıcı reklamlar yasaktır. uygunsuz içerik politikası. İklim inkarcılığının Twitter’da para kazanmaması gerektiğine ve yanlış temsil eden reklamların iklim kriziyle ilgili önemli konuşmalardan uzaklaşmaması gerektiğine inanıyoruz.”

Burada bariz olanı belirtmekte fayda var: Elon Musk’ın bu yeni özelliklerden hiçbiriyle ilgisi yok, ancak önümüzdeki haftalarda kendisinin bazılarını uygulamak için geliştirmeye başlaması muhtemel. Milyarderin en az birkaç ay boyunca en son oyuncağı için ne sakladığını bilemeyeceğiz, ancak önceden planlanmış değişiklikleri özetleyecek bir duyuru yapılırsa şaşırmayacağız.


Analiz: Elon Twitter için ne planlıyor?

Musk, halihazırda geliştirilmekte olan Tweet Düzenlemeleri özelliğini hızlı bir şekilde takip etmeyi planlıyor olabilir. Bu, kamuoyundaki cazibesini daha da artıracaktır, ancak elinde başka ne varsa, bir gizemdir.

İçinde satın alma hakkında bir sürümMusk, “İfade özgürlüğü işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır.

“Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam robotlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var – şirketle çalışmayı dört gözle bekliyorum ve kilidini açmak için kullanıcı topluluğu.”

Biz ne yapmak Bildiğim kadarıyla Musk, Twitter’ın her yönden özgür konuşmayı desteklediğinden emin olmak istiyor, ancak bunun gerçekten ne anlama gelebileceği konusunda bir kafa karışıklığı var, çünkü zaten olmadığını destekleyecek deneysel bir kanıt yok.

Ayrıca eski Başkan Trump ve Infowars yaratıcısı Alex Jones da dahil olmak üzere bazı kullanıcı yasaklarını tekrar gözden geçirebilir. listesini inceleyebilirsiniz Wikipedia’daki mevcut Twitter yasakları ve askıya alma işlemlerive platformdan engellenenlerin kaçının yanlış bilgi, komplo teorileri ve aşırılıkçı bakış açıları konusunda bir geçmişi olduğu düşünüldüğünde, bazı mevcut Twitter kullanıcılarının platforma geri dönme konusunda endişeleri olması doğaldır.

Musk, kendi hesabını kullandığı gibi, Twitter platformunu kullanarak NFT’leri ve kripto para birimini de zorlayabilir. Bu, güçlü konumu nedeniyle piyasa manipülasyon taktiklerini kullandığı iddialarına yol açtı, geçerli bir eleştiri, ancak avukatlarının geri ittiği bir eleştiri.

Yine de yatırımcılar ve destekçiler en çok Musk’ın büyüme planı ve mevcut kullanıcılardan daha fazla gelir elde etmek için platformu nasıl dönüştürebileceği ile ilgilenecekler. Parayı gösterme yeteneği ve iş konusunda bilgili zihni, şirket için gerçek bir varlık olabilir, ancak bir şeyin pazarlanabilir olması, kullanıcı tabanını veya takipçilerini koruyacağı anlamına gelmez.

Sosyal Medya satın almaları geçmişte kötü gitti. Umarım Musk, Yahoo’nun satın alınmasından sonra Tumblr’a ne olduğunu incelemek için zamana sahip olmuştur ve Twitter’dan daha sıcak bir alana kitlesel bir göç olmaması için hatalarından ders almaya hazırdır. Facebook’un kullanıcı tabanını doldurmasıyla, Twitter’ın potansiyel dönüşümü veya saygısızlığı, bizi İnternet 2.0’a yaklaştıran kıvılcım olabilir.genel-6