Discord, kullanıcı dostu özelliklerle dolu en iyi ücretsiz iletişim platformlarından biri olmuştur. Açık ve sezgisel kullanıcı arayüzü (UI) ile, diğer mesajlaşma uygulamalarına benzer şekilde, kullanıcı ayarları aracılığıyla karanlık bir temadan açık bir temaya geçme seçeneğiniz vardır. Ancak Discord, kusursuz tasarımlarla arayüzünüzü daha eğlenceli ve etkileyici hale getirmek için uzantılarla daha da yaratıcı olabilir. Bunun için indirilebilir bir üçüncü taraf yazılımı Daha iyiDiscordçeşitli özelleştirilebilir Discord temaları ve eklentileri sunar.

Öncelikle BetterDiscord, dünyanın her yerindeki kullanıcıların katkıda bulunduğu özelleştirilmiş temalar koleksiyonundan gurur duyar. Şık, minimalist, eski tarz, sinirli, sevimli—masaüstünüzün estetiğine uygun, önceden hazırlanmış veya özelleştirilebilir mükemmel temayı bulacaksınız. Discord’unuzun görünümünü canlandırmak için aşina değilseniz, CSS veya herhangi bir programlama dili ile uğraşmanız gerekmediğinden endişelenmeyin.

Bununla, BetterDiscord’dan indirebileceğiniz en iyi Discord temalarının sıralı listesine geçelim!

1

Fallout 4 Terminali

Fallout 4 Terminal Discord Teması
Kaynak: BetterDiscord

Fallout serisindekiler gibi rol yapma oyunlarını seviyorsanız veya sadece “Hackerman” mem’ine kadar yaşamak istiyorsanız, sizi yakaladık! bu Bates’ten Fallout 4 Terminal teması Fallout 4’ün Vault-Tec terminallerinden ilham alan sinirli ve fütürist bir hava yayar. Tamamen siyah arka plan üzerindeki yeşil programlama yazı tipiyle, dünyayı tahakkümden kurtarmak için hackliyormuş gibi görünmek isteyenler için mükemmel bir tema oluşturuyor. Kesinlikle filmlerde bilgisayar korsanlarının klasik bir tasviri!

İşlevsellik açısından, bu Matrix benzeri tema, Discord’un tüm temel özelliklerini içerir. Yeşil yazı tipi temanın ticari markası olsa da yazı tipi rengi .theme.css dosyası aracılığıyla değişkenleri düzenleyerek yine de özelleştirilebilir. Programlama dilini öğrenmeye gerek yok. Talimatları takip ettiğiniz sürece temanın web sitesiistediğin rengi anında kullanabilirsin!

2

SkeuoCord

SkeuoCord Uyuşmazlık TemasıSkeuoCord Uyuşmazlık Teması
Kaynak: BetterDiscord

bu JustCursedRedLuigi’den SkeuoCord teması ‘ölü’ skeuomorfizm kavramına bir geçmişe bakıştır. Tasarım alanında, skeuomorfizm, gerçek dünyadaki benzerlerini yakından temsil eden bir arayüz tasarımına atıfta bulunur. Örneğin, YouTube’un hala eski bir TV simgesine sahip olduğu Apple’ın eski kullanıcı arayüzünü alın. Discord aracılığıyla dijital kürenin eski okul görünümünü anımsatmak istiyorsanız, SkeuoCord bu tasarımı sizin için canlandıracak.

Temanın açıklamasına dayanarak, Discord’un neredeyse tüm özellikleri retro estetiğe uyacak şekilde yeniden tasarlandı. Ayrıca Discord’un varsayılan ayarlarında Açık ve Karanlık modları arasında geçiş yapabilir, böylece hem gündüz hem de gece skeuomorfizm hissini yaşayabilirsiniz. Ne yazık ki, temanın renk paleti özelleştirilemez, ancak varsayılan nötr tonlar, SkeuoCord’u herhangi bir kurulum için uygun hale getirir.

3

Spotify Anlaşmazlığı

Spotify Anlaşmazlık TemasıSpotify Anlaşmazlık Teması
Kaynak: BetterDiscord

Discord’da ücretsiz olarak kullanabileceğiniz tonlarca müzik botu olduğunu biliyoruz, ancak bazen yardım edemeyiz, ancak müzik akışı hizmeti Spotify’ın şık siyah ve yeşil kullanıcı arayüzünü takdir ediyoruz. orası CapnKitten tarafından Spotify Discord teması içeri gelir! Bu Discord teması, Spotify’ın kullanım kolaylığını ve Discord’un geniş kapsamlı işlevselliğini birleştirir. Platformun sunduğu şeylerden ödün vermeden Discord’un sayısız özelliğinin görünümünü ve görsel gürültüyü mükemmel bir şekilde azaltır.

Tema, Spotify’ın genel kullanıcı arayüzünü taklit ettiğinden, siyah bir arka planın üzerinde sabit bir yeşil vurgu rengi kullanır. Ancak, metnin rengini ve diğer özelliklerini değiştirmek için .theme.css dosyasındaki değerlerle oynamayı da deneyebilirsiniz. Genel olarak, Spotify Discord, düz ve minimalist bir estetik için harika bir temadır. Ayrıca sunucularınızın derlenmiş çalma listeleri gibi görünmesini sağlamada iyi bir iş çıkarır!

4

Ay Tavşanları Sanal Hakkında Hayal Ediyor

Ay Tavşanları Sanal Uyuşmazlık Teması Hakkında RüyaAy Tavşanları Sanal Uyuşmazlık Teması Hakkında Rüya
Kaynak: BetterDiscord

Kawaii Discord temaları arayanlar için, Moon Rabbits Dream About Virtual theme zuzumi yerinde vurur! Bu yumuşak ve sevimli tema, mavi ve pembe tonlarını sanal YouTuber Tsukino Mito’nun ‘Moon Rabbits Dream About Virtual’ adlı albümünün kapak resminden alıyor. Discord’un varsayılan paletinin tamamen yeniden tasarlanmasının yanı sıra, arka plan ayrıca pembe tonun maviye dönüşmesi ve bunun tersi ile de canlandırılmıştır.

Tema ayrıca Açık ve Karanlık modlar arasında geçiş yapmanıza ve Discord’un temel ayarları aracılığıyla Karanlık Kenar Çubuğu arasında geçiş yapmanıza olanak tanır. Varsayılan olarak, sunucular bu temadaki kullanıcı arayüzünün en sağ kısmına atanır. Ancak, bu ayara alışkın değilseniz, verilen metni BetterDiscord’a kopyalayabilir ve eski sol kenar çubuğuna geri dönmek için temanın .theme.css dosyasına yapıştırabilirsiniz.

5

LilyPichu

LilyPichu Uyuşmazlık TemasıLilyPichu Uyuşmazlık Teması
Kaynak: BetterDiscord

Listemizdeki bir başka kawaii Discord teması Nyria’dan LilyPichu teması, adını ünlü YouTuber, Twitch yayıncısı ve Genshin Impact seslendirme sanatçısı LilyPichu’dan alıyor. Açıklamasına göre, temanın genel tasarımı, grafik tasarımcı @Melonturtle_’nin akış kaplamasını yansıtır. Çiçek simgelerine sahip pembe arka plan, oyun topluluklarındaki çoğu kawaii yayıncısı için yaygın olan tüm kullanıcı arayüzüne baskın çıkıyor.

LilyPichu teması, Discord’un temel düzeninin konumunda birkaç değişiklik yapar. Sunucuları ve konuşmaları ekranın sol tarafına iter ve sağda üye listesinin ayrı bir kayan çubuğu yapar. Profiliniz, mikrofon, kulaklık ve dişli simgesiyle birlikte temanın kullanıcı arayüzünün sağ alt tarafına da gider. Sağ üst köşedeki boş alan biraz yersiz olsa da, tema masaüstünüz için kawaii flama havası veriyor.

6

Kara delik

Kara Delik Uyuşmazlık TemasıKara Delik Uyuşmazlık Teması
Kaynak: BetterDiscord

Discord sohbet deneyiminizi ‘bu dünyanın dışına’ taşıyabilirsiniz. Monster Dev’den Kara Delik teması. Bu şık ve keskin tema, uçsuz bucaksız bir galaksiyi taklit etmek için yıldızlarla benekli tek renkli zifiri siyah bir arka plan kullanır. Öte yandan, biraz kontrast için vurgu rengi olarak Discord’un ikonik ‘bulanıklığını’ (mavi ve mor) içeriyor. Gece gökyüzüne bakmayı seviyorsanız, bu çarpıcı tasarımın sadeliğini kesinlikle takdir edeceksiniz.

Gizemli bir boşluğu temsil eden Kara Delik temasının rengi özelleştirilemez. Ayrıca, Karanlık ve Açık modlardan birinin seçilmesi de bu Discord temasının görünümünde bir fark yaratmayacaktır. Bu bazıları için bir dezavantaj olabilir, ancak basit düzeni, minimalistlerin değiştirmek istemeyeceği bir şeydir. Basit bir renk değişikliği, platformun genel havasını kesinlikle yeniliyor!

7

DTM-16

DTM-16 Uyuşmazlık TemasıDTM-16 Uyuşmazlık Teması
Kaynak: BetterDiscord

ile yakın geçmişe yolculuk 11 piksel ile DTM-16 temasıDiscord Time Machine 2016’nın kısaltmasıdır. Bu tema, yazarın 2008’de Discord’un skeuomorfik tasarımını içeren Discord Time Machine serisinin bir parçasıdır. DTM-08. Tema ilk bakışta fark yaratmıyor gibi görünse de, uzun süredir Discord kullanıcıları bazı temel simgelerdeki en ufak değişiklikleri bile fark edeceklerdir. Discord’da birkaç yıldır sohbet ediyorsanız, nostaljik bir his veriyor.

Özellikle DTM-16 teması, mikrofondaki kare simgeleri ve diğer özellikleri geri getiriyor. Mesajlar arasındaki çizgiler, daha keskin metin kutusunun yanı sıra bir dönüş de yapar. Discord’un en son kullanıcı arayüzü artık minimalizme daha fazla eğilirken, 2016 sürümünün abartısız ayrıntılarını takdir etmekten kendimizi alamıyoruz. İşlevsellik açısından, Karanlık Kenar Çubuğu özelliği de dahil olmak üzere Karanlık veya Açık modu kesinlikle açıp kapatabilirsiniz.

8

Batmadan yüzmek

Float Discord TemasıFloat Discord Teması
Kaynak: BetterDiscord

Kullanıcı Ayarları altında Discord Görünümünüzün önizlemesini kontrol ederseniz, Discord’da Kompakt modun gelişiyle ilgili varsayılan bir mesaj görürsünüz. Platform henüz bu işlevi eklememiş olsa da, Hastalığa göre Float teması şimdiden gerçeğe dönüştürdü. Şimdiye kadar, bu tema muhtemelen BetterDiscord’da bulunan en pratik Discord temalarından biridir. Kullanıcılar artık Discord’u masaüstündeki diğer uygulamalarla yan yana açabildikleri için çoklu görev kesinlikle daha kolay hale geldi.

Float’ı kullanmak için BetterDiscord’un ayarlarına gitmeniz ve Pencere Tercihleri ​​altında ‘Minimum Boyutu Kaldır’ seçeneğini açmanız gerekir. Buradan, kompakt Discord’unuzun ne kadar geniş veya dar olmasını istediğinize göre pencerenin kenarlarını sürükleyebilirsiniz. Pencerenizin arkasını görebilmesi için ‘Şeffaflığı Etkinleştir’i de seçebilirsiniz. Şu an itibariyle Float’ın varsayılan renklerinde ve tasarımında değişiklik yapamazsınız. Ancak, bu temayı her zaman daha estetik odaklı başka bir temayla birlikte kullanabilirsiniz.

9

Anlaşmazlık+

Uyuşmazlık+ Uyuşmazlık TemasıUyuşmazlık+ Uyuşmazlık Teması
Kaynak: BetterDiscord

Discord’un kullanıcı arayüzünde biraz daha yaratıcı olmak istiyorsan, onu kendin özelleştirme özgürlüğüne ihtiyacın olacak. Neyse ki, sizin için en popüler ve özelleştirilebilir Discord temalarından biri Insta’dan Discord+ teması. Burada, temiz, şeffaf ve eşit aralıklı öğeler görüntüleyen varsayılan yeniden tasarlanmış bir arayüzle başlarsınız. Discord’un Karanlık ve Açık modları, çubukların renklerini değiştirmek için bu temaya da uygulanabilir.

Discord+’ın ‘Düzenle’ işlevine daldığınızda, kullanıcı arayüzünün neredeyse her yönünü kolayca değiştirebilirsiniz. İstediğiniz arka planın URL’sini yapıştırarak resmi değiştirebilir, yerleşik renk seçiciyi kullanarak vurguları ve yazı tiplerini yeniden renklendirebilir ve rastgele değerler ekleyerek simgeleri yeniden boyutlandırabilirsiniz. Bunun dışında kendi başınıza düzenleyebileceğiniz çok daha fazla detay var. Yine de temanın arka ucunu düzenlemeyi zor buluyorsanız, içerik oluşturucunun discord sunucusu yardım için.

10

Net görüş

ClearVision Uyuşmazlık TemasıClearVision Uyuşmazlık Teması
Kaynak: BetterDiscord

Bu listedeki son tema, özelleştirilebilirlik ve kullanım kolaylığı açısından en iyi seçimimizdir. bu Unturned tarafından ClearVision teması Discord’un orijinal kullanıcı arayüzünün şeffaf sürümüne sahiptir, ancak size arka plan resmini, yazı tiplerini, renkleri, öğe boyutlarını ve diğerlerini değiştirme seçeneği sunar. Ayrıca bazı özelliklerin parlaklığını, kontrastını, doygunluğunu, bulanıklığını ve konumunu da düzeltebilirsiniz. En iyi şey? Tüm bunları indirmeden önce onların basit Tema Düzenleyicisi’nde yapabilirsiniz, böylece önce kendi hazırladığınız düzenin önizlemesini kontrol edebilirsiniz.

Son derece sezgisel ve özelleştirilebilir olmak. bir milyondan fazla indirme ile BetterDiscord’daki en popüler tema olması mantıklı. Ayrıca, kullanıcılara sunduğu yaratıcı özgürlüğe rağmen ClearVision, Discord’un orijinal düzeninin tekdüzelik için korunmasını sağladı. Kullanıcı arabirimini herhangi bir renge değiştirme seçeneğiniz olduğundan, ClearVision ile yalnızca Discord’un temel ayarlarının Karanlık modu çalışır. Bununla birlikte, kolayca değiştirilebilen özellikleriyle ‘en iyi’ olmaya layık olduğunu kanıtlıyor.

Çözüm

Bu sıralanmış listedeki hangi BetterDiscord temasını zaten indirip kullandınız? Favorileriniz seçimlerimizde burada değilse, diğer kullanıcılarla da paylaşabilmemiz için aşağıya yorum yapın. Umarım, dijital kimliğinizi ifade etmek için en iyi Discord PFP ile birlikte estetiğinize uygun mükemmel özel temayı bulmuşsunuzdur!

Bu platformdaki deneyiminizi düzene koymak ve en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, tonlarca eğlenceli sunucu özelliği için en iyi Discord botları listemize de göz atın.

Bu makaleyi okuduğunuz için teşekkürler!oyun-5