Trek to Yomi sadece gerçek bir samuray oyunu gibi görünmüyor: Kulağa da öyle geliyor. Geliştirici Flying Wild Hog, oyunun müziklerini yönetmeleri için besteciler Cody Matthew Johnson ve Yoko Honda’yı işe aldı ve ikili, eski Japon folklorunu Japonya’nın müzik kültürüyle birleştiren benzersiz bir ses geliştirdi.

Böyle bir parça toryansJaponya’nın Edo dönemine kadar izlenebilen popüler bir çocuk şarkısına dayanan . Çocukların güvende olmaları ve gece geç saatlere kadar dışarıda kalmamaları için bir uyarı olan Toryanse, çocukları dünyanın diğer ucuna giden belirli bir köprüyü geçmemeleri, aksi takdirde asla geri dönmemeleri konusunda uyaran şarkı sözleri içeriyor. yaşamak.

Yayınlanmadan önce GameSpot, aşağıdan dinleyebileceğiniz parçayı özel olarak ortaya çıkarabilir:

Johnson ve Honda, “Edo döneminde, insanlar, şafak ve alacakaranlık sırasında ortaya çıkan, öbür dünyayla bağlantılı mistik tüneller olduğuna inanıyorlardı” dedi. “Torynse, çocukların güvende olmaları ve gece çok geç saatlere kadar dışarıda kalmamaları için bir uyarıdır. Bu şarkının Trek To Yomi sırasında ortaya çıkmasıyla bağlantılı daha derin bazı nedenleri vardır, ancak bu, oyuncuların ortaya çıkıp öğrenmesi içindir. Bu pistteki güzel, çağrıştırıcı ve hassas koto ifadeleri, Trek To Yomi kahramanı Aiko’nun amacı ve duygularıyla yakından ilişkilidir.”

Trek to Yomi’nin müziğinde yalnızca Edo döneminde mevcut olan flüt, taiko davulları ve kokyu gibi geleneksel bir Japon orkestrası olan Gagaku tarafından icra edilen enstrümanlar yer alır. Oyuncu Yomi’nin derinliklerinde savaştıkça, oyuncu ilerledikçe müzik daha soyut ve atmosferik hale gelir. Johnson ve Honda’ya göre genel amaç, Japon sinemasını, Japon müziğini, Edo dönemi kültürünü ve Gagaku’yu keşfetmeye hizmet eden bir film müziği yaratmaktı.

Trek to Yomi PC, PS5, PS4, Xbox Series X|S ve Xbox One için 5 Mayıs’ta çıkıyor. Xbox Game Pass aboneleri, tıpkı Devolver Digital’in yakın zamanda piyasaya sürülen diğer oyunu Weird West gibi, ilk günden itibaren oynayabilir. Oyunun ne kadar keskin göründüğünü görmek için Trek to Yomi’nin uzun bir oynanış videosuna göz atabilirsiniz.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1